Į viršų

R. Šeris: Telecentras turi atsarginį variantą

2015-09-22 14:29
BFL/Tomas Urbelionis

4G ryšiui svarbių radijo dažnių aukcione ketinantis dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras), net ir negavęs licencijos, galėtų išlikti reikšmingu žaidėju duomenų perdavimo rinkoje, sako įmonės vadovas Remigijus Šeris.

Interviu BNS jis teigė, kad įmonė tokiu atveju pasiūlytų įpareigoti dažnius išsidalinusius mobiliojo ryšio operatorius teikti nacionalinio tarptinklinio ryšio paslaugas.

Prieš artėjantį svarbų dažnių aukcioną rinkoje girdima abejonių dėl Telecentro ketinimų konkuruoti su trimis didžiausiais operatoriais „Tele2“, „Omnitel“ ir „Bitė Lietuva“, tačiau Telecentro generalinio direktoriaus teigimu, rinkoje turėtų būti sudarytos sąlygos konkurencijai, o pasirinkimo laisvė turėtų būti palikta vartotojui.

BNS: Ar galima tvirtinti, kad technologinis pokytis – perėjimas nuo „WiMax“ prie LTE technologijos – yra vienas reikšmingiausių Telecentro istorijoje?

R.Šeris: Iš tikrųjų labai reikšmingas. Telekomunikacijose įranga skaičiuojama 5-8 metams – per tą laikotarpį ji technologiškai, morališkai ir fiziškai pasensta. Dėl to, kad IT sritis stipriai ir greitai vystosi, ta įranga, kuri buvo pagaminta prieš 6-7 metus, jau nebeatitinka rinkos poreikių. Prieš 5 metus vystantis televizijos rinkai, analoginė televizija neatitiko poreikių ir buvo pereita prie skaitmeninės televizijos. Lietuva taip pat priėmė sprendimą išjungti analoginę televiziją ir pradėti transliacijų siuntimą skaitmenine technologija.

Pagrindinis Telecentro verslas buvo programų siuntimas ir prieigos nuoma. Reikėjo priimti sprendimą ir, manau, kad tada pats reikšmingiausias dalykas buvo padarytas, pereinant iš analoginės į skaitmeninę televiziją.

Taip pat priimtas sprendimas teikti duomenų perdavimo paslaugas per plačiajuostę bevielę prieigą. Tuo metu šis sprendimas buvo strategiškai reikšmingiausias ir labai teisingas – įmonė diversifikavo savo veiklą, buvo toliaregiškai pažiūrėta į perspektyvą, nes tuo metu mobiliojo ryšio operatoriai teikė tik balso telefonijos paslaugas ir kaip pridėtinė vertė buvo internetas.

Telecentras ėjo į šią sritį pilnu tempu, ir tai buvo sėkmė. Nesėkmė atsirado tada, kada prasidėjo krizė ir „Intel“ nusprendė toliau nebevystyti „WiMax“ technologijos. Rinkoje LTE technologija nugalėjo ir operatoriai prieš kelis metus duomenų perdavimui pasirinko būtent šią technologiją.

Mes įvertinome situaciją, pasižiūrėjome, kokios reikalingos investicijos, kokia bus pasekmė įmonei, jeigu mes nediegsime šitos technologijos, ir priėmėme sprendimą važiuoti į priekį ir modernizuoti esamą tinklą, pereinant į LTE technologiją.

BNS: Ar teisingai Telecentras įvardijamas kaip pretendentas tapti ketvirtuoju mobiliojo ryšio operatoriumi?

R.Šeris: Čia yra toks maišymas. Visi kalba apie tradicinę telefoniją per 2G ir 3G technologiją. Mes nepretenduojame į šituos dažnius ir neketiname statyti 2G ir 3G tinklo. (…) Mes modernizuojame duomenų perdavimo tinklą, statome naują LTE standarto technologijos tinklą, kuris yra duomenų perdavimu grįsta paslauga. Tradicinio balso telefonijos paslaugų mes tikrai neteiksime.

BNS: Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ketina organizuoti 4G ryšiui svarbių radijo dažnių aukcioną. Praėjusią savaitę suinteresuotos šalys pateikė pastabas dėl aukciono sąlygų. Kaip Telecentras vertina būsimo aukciono sąlygas?

R.Šeris: Aš asmeniškai ir mūsų vadovų komanda už tai, kad aukcionas vyktų tikrai skaidriai, be išankstinių lobistinių nuostatų. Mes kritikavome (sąlygas – BNS), kreipėmės į Konkurencijos tarybą dėl to, kad jautėsi išankstiniai susitarimai.

Tos sąlygos tikrai keistinos. Norėtume, kad jos būtų keičiamos nebūtinai, kaip mes sakome, bet tegul Ryšių reguliavimo tarnyba įvertina, ar mūsų pastabos yra teisingos, ir jei jos teisingos, tegul atitinkamai koreguoja ir konkurso sąlygas. Mano noras, kad nebūtų daromos dirbtinės kliūtys kitam operatoriui ateiti, nes dabar gaunasi, kad siūlomi 3 paketai ir yra 3 mobiliojo ryšio operatoriai. Čia nesiskaito aukcionas, čia skaitosi dažnių pardavimas.

Jeigu dalyvauja daugiau dalyvių, bet kokiu atveju laimi vartotojas, nes rinkoje bus didesnė konkurencija ir ji neapribota jokiais papildomais saugikliais. Tegul vartotojas pasirenka operatorių, paslaugų kokybę, įkainius ir t.t.

Mūsų prašymas ir noras, kad tegul renkasi vartotojas, o ne mobilūs operatoriai, kas su jais gali konkuruoti, o kas, jų nuomone, to nevertas.

BNS: Ar matote galimybę skųsti aukciono sąlygas, jeigu vis dėlto RRT neatsižvelgtų į jūsų pastabas ir Telecentro netenkins galutinis sąlygų variantas?

R.Šeris: Dabar iškart pasakyti negaliu. Mes tikrai dėsime daug pastangų, kad tos sąlygos būtų priimtinos ne tik mums, bet ir kitiems.

BNS: Jeigu vis dėlto bus nuspręsta išdalinti 3 radijo dažnių paketus ir Telecentras negaus nė vieno. Kokią įmonės ateitį matote, ar turite atsarginį planą?

R.Šeris: Turime tą planą, tai nėra beviltiška situacija. Mes dar nepasiūlėme, bet pasiūlysime tą variantą, kaip yra civilizuotose šalyse, kur esamiems operatoriams išsidalinus dažnius, yra prievolė sudaryti nacionalinį tarptinklinį ryšį kaimiškuose rajonuose, kad vėlgi laimėtų vartotojas.

Taip yra Čekijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, kur neseniai vyko aukcionai. Ten laimėję operatoriai buvo įpareigoti teikti užmiesčio tarptinklinio ryšio paslaugas, kad neuždarytų kitų rinkoje dirbančių įmonių, panašių kaip Telecentras. Pavyzdžiui, mūsų klientas pajudėjo link Kauno ar nuvažiavo į nedidelį miestelį, jis jungiasi per kitą operatorių, o mes atsiskaitytume su tuo operatoriumi už tarptinklinio ryšio paslaugas.

Mes turime dažnius, mes statome tais dažniais tinklą. Jei nebus minėtų paslaugų, reikės kažkiek daugiau bazinių stočių. Bet mes esame parengę verslo planą ir mums viskas tinka.

BNS: Ar galite plačiau papasakoti apie šį verslo planą? Rinkoje kalbama, kad Telecentrui reikės kelių dešimčių ar net daugiau nei 100 mln. eurų investicijų. Kokie yra jūsų skaičiavimai?

R.Šeris: Negaliu detaliai atskleisti tų dalykų, bet galiu pasakyti, kad jei rinkoje skelbiama 100 mln. eurų, tai bus kelis kartus mažiau. (…) Negaliu pasakyti, nes tai yra komercinė paslaptis. Mes nesame rinkos avantiūristai, visa komanda dirbusi gerai žinomose IT rinkos įmonėse. Mūsų patirtis ir žinios leidžia tiksliai suskaičiuoti. Lygiai taip pat moka skaičiuoti ir kiti.

Norint investuoti, reikia pasiskolinti pinigų. (…) Šiai dienai neturime nė vienos skolos, 10 metų dirbome pelningai, išskyrus tuomet, kai valstybė priėmė sprendimą išjungti analoginę televizija.

Esame paskelbę konkursą bankams, kurie nori mums paskolinti šitam projektui pinigų ir turime keletą pasiūlymų. Tai reiškia, kad bankai vertina mūsų verslo planą, žiūri mūsų kontraktą su tiekėju (LTE įrangos – BNS), perspektyvas, analizuoja rinką. Jau turime keletą pasiūlymų su labai geromis sąlygomis.

BNS: Ar tai yra vietos, ar tarptautiniai bankai?

R.Šeris: Yra dalyvių iš užsienio ir iš Lietuvos.

BNS: Kada ketinate pasirašyti paskolos sutartį su banku?

R.Šeris: Priklausys nuo derybų. (…) Aš manau, kad šiemet.

BNS: Ar jau turite pasirinkę LTE technologijos įrangos tiekėjus?

R.Šeris: Turime, bet kol kas negalime įvardinti. Tai bus paskelbta artimiausiu metu.

BNS: Susisiekimo ministerija ketina Telecentrą įtraukti į kuriamą transporto įmonių holdingą. Kaip tai paveiktų įmonės planus ir dalyvavimą dažnių aukcione?

R.Šeris: Aš nematau jokio skirtumo, ar būsime, ar nebūsime holdinge. Mes operuojame savo kapitalu ir jokių išlygų negali būti, ar tai būtų skolinimosi, ar investicijų, ar paslaugų kokybės klausimas. Kokios priklausomybės mes bebūtume, mes dirbame rinkoje ir holdingas už mus nepadirbs ir neišgelbės. Aš manau, kad pirmas dalykas, kuris lemia sėkmę rinkoje, yra vadovų komanda, darbuotojų požiūris ir darbas su klientais.

BNS: Rinkoje taip pat buvo minčių, kad Telecentras galėtų bandyti tapti stipriu infrastruktūros žaidėju, o ne bandyti konkuruoti su mobiliojo ryšio bendrovėmis.

R.Šeris: Mes turime tik 59 bokštus, o norint padengti visą teritoriją, reikia kelių šimtų bokštų. Mes jų neturime, juos turi pasistatę mobiliojo ryšio operatoriai. Mes šiai dienai nuomojamės per 500 vietų savo tinklui ir dar tinklą reikės išplėsti, ieškoti vietų, kad galėtume padengti teritoriją.

Šiuo metu kiekvienas statosi savo tinklą. Manau, kad iki infrastruktūros operatoriaus ar bendrų sprendimų mums dar toli, dar reikia daug pamokų išmokti. Turi būti pakankamai didelė konkurencija, kad rinkos dalyviai pradėtų bendradarbiauti.

BNS: Dėkoju už pokalbį.

———-

RRT ruošiasi rengti 4G ryšiui svarbių 900 megahercų (MHz) ir 1800 (MHz) radijo dažnių blokų aukcioną. Šią savaitę RRT su būsimais dalyviais ir suinteresuotomis institucijomis ketina aptarti jų pateiktas pastabas dėl aukciono sąlygų. Aukcioną numatyta surengti lapkričio 30 dieną.

Pradinėse aukciono sąlygose nurodoma, kad ketinama išdalinti 3 radijo dažnių blokus. Šias radijo dažniųjuostas dabar – iki 2017 metų spalio pabaigos – turi teisę naudoti „Bitė Lietuva“, „Omnitel“ ir „Tele2“, tačiau būsimame aukcione ketina dalyvauti ir Telecentras.

Telecentras liepos pabaigoje paskelbė apie ketinimus atsisakyti „WiMax“ technologijos ir pereiti prie LTE technologijos.

Baltic News Service Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Kitos naujienos

2016-05-31 22:02

D. Mockus: man uždrausta bendrauti su R. Kurlianskiu

Koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus sako negalėjęs iš viceprezidento Raimondo Kurlianskio išgirsti paaiškinimų dėl teisėsaugos pateiktų įtarimų – jiems uždrausta bendrauti. „Man uždrausta su juo kalbėti. Jis pasirašo popierius, kad negali bendrauti, bet mes abu negalim bendrauti. Bendravimas uždraustas,…

2016-05-31 18:25

„MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis išėjo į laisvę

Politikų papirkimu įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis po 20 dienų trukusio suėmimo antradienio pavakarę paleistas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo. R.Kurlianskis laisvę atgavo, teismui atmetus prokurorų prašymą pratęsti jo suėmimo terminą. Teismas antradienį R.Kurlianskiui skyrė namų areštą dviem mėnesiams…

2016-05-31 17:47

“Gazprom” linki Lenkijai nelikti “prie suskilusios geldos”, nelaukti iš JAV “labdaringų” SGD

Savo spalvingais pareiškimais garsėjantis “Gazprom” valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas antradienį surengtoje spaudos konferencijoje nepraleido progos pakomentuoti Lenkijos vyriausybės įgaliotinio energetikos klausimais Piotro Naimskio pareiškimą apie tai, kad Varšuva neplanuoja pratęsti ilgalaikės dujų tiekimo sutarties su Rusijos dujų milžine. “Kokie…

2016-05-31 17:24

„Lietuvos geležinkelių“ vadovas nemato kliūčių piktnaudžiavimu įtariamam S. Gudvaliui toliau dirbti

„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Stasys Dailydka nemato problemos, jog jau trejus metus piktnaudžiavimu įtariamas jo pavaduotojas Stasys Gudvalis lieka dirbti šioje valstybės valdomoje bendrovėje. „Man atrodo, kad nekaltumo prezumpcija galioja visiems, negali būti išimties ar tokiam, ar tokiam“, – BNS…

2016-05-31 17:04

Farmacijos sektoriuje prognozuojama susijungimų ir įsigijimų banga

Farmacijos sektoriuje prognozuojamas intensyvus susijungimų ir įsigijimų laikotarpis, teigia verslo konsultacijų įmonė EY. “Artimiausiais metais farmacijos sektoriuje bus perkama ir parduodama daug turto”, – pareiškė EY analitikas Gerdas Stuerzas (Gerdas Štiurčas). Nors “Pfizer” ir “Allergan” balandį atšaukė 160 mlrd. JAV…

2016-05-31 16:05

Vokietija pienininkams žada skirti bent 100 mln. eurų pagalbą 1

Siekdama padėti pieno gamintojams atlaikyti kainų smukimą, kuris kelia grėsmę jų išlikimui, Vokietijos vyriausybė jiems skirs ne mažiau kaip 100 mln. eurų. “Artimiausiu metu suteiksime gamintojams finansinę pagalbą”, – spaudos konferencijoje Berlyne pareiškė žemės ūkio ministras Christianas Schmidtas (Kristianas Šmitas).…

2016-05-31 16:04

Lenkija neplanuoja pratęsti ilgalaikės sutarties su “Gazprom”

Lenkija neplanuoja pratęsti ilgalaikės dujų tiekimo sutarties su Rusijos dujų milžinę “Gazprom”, pareiškė Lenkijos vyriausybės atstovas. Šalis tikisi daugiau dujų pirkti iš Norvegijos ir Kataro. Tačiau Lenkijos vyriausybės įgaliotinis energetinės struktūros klausimais Piotras Naimskis, kurį cituoja vietos ir rusų spauda,…

2016-05-31 14:17

“Gazprom” birželį skelbs naują dujų eksporto aukcioną Europai

Rusijos dujų milžinė “Gazprom” birželį skelbs naują dujų eksporto aukcioną Europai. Apie tai žurnalistams pranešė kompanijos valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas. Jo teigimu, taip pat aukciono metu bus paskelbtos ir dujų apimtys bei jų realizacijos kryptis. A. Medvedevas neatmetė galimybės,…

2016-05-31 14:17

Europos akcijų rinka seka Azijos biržų pavyzdžiu

Europos vertybinių popierių rinka antradieninės prekybos sesijos pradžioje auga reaguodama į akcijų brangimą Azijoje. Londono vertybinių popierių birža antradienį atnaujino darbą po ilgojo savaitgalio. Londono biržos indeksas FTSE 100 prekybos pradžioje ūgtelėjo 0,2 proc. iki 6285,06 punkto, palyginti su prekybos…

2016-05-31 13:36

“Baltisches Haus” pernai išlaikė stabilią apyvartą, uždirbo 10,2 mln. eurų pelno

Su broliais prancūzais Ortizais siejama ir patalpas prekybos tinklui “Iki” nuomojanti bei kitus projektus plėtojanti bendrovė “Baltisches Haus” pernai gavo 33,87 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 0,9 proc. daugiau nei 2014 metais, kai jos buvo 33,565 mln. eurų. Bendrovės konsoliduotas…

2016-05-31 13:35

“Lietuvos energija” į inovacijų projektus kasmet ketina investuoti 1 mln. eurų

Energetikos įmonių holdingas “Lietuvos energija” ketina steigti energetikos Inovacijų fondą, kuris kasmet investuotų apie 1 mln. eurų. Įmonė investuos į projektus Baltijos šalyse, taip pat neatmetama idėja investuoti ir į Ukrainos ar kitų šalių startuolius. “Lietuvos energijos” vadovas Dalius Misiūnas…

2016-05-31 12:37

Atsigaunančios naftos kainos mažina spaudimą OPEC

Iki beveik 50 JAV dolerių ūgtelėjusios naftos kainos prieš ketvirtadienį rengiamą susitikimą sumažino spaudimą Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (OPEC) užsukti kranelius. “Bendras sutarimas yra tas, jog nebus susitarimo dėl kokių nors kvotų ar naftos gavybos, – sakė “WTRG Economics” analitikas…

2016-05-31 12:15

Kinų akademikai: ekonomikos studentams reikia daugiau skaityti K. Markso veikalų

Kinijos ekonomikos studentams yra “plaunamos smegenys Vakarų teorijomis”. O jie turėtų daugiau skaityti Karlo Markso veikalų, laiške Švietimo ministerijai teigia kinų profesoriai. Lėtėjant antros pagal dydį pasaulio ekonomikos augimo tempui ir šalyje sunkiai įgyvendinant būtinas reformas, Kinijos universitetų ekonomikos studentai…

2016-05-31 10:09

“Plasta” šiemet tikisi pelno augimo ir dešimtadaliu didesnės apyvartos

Produktų iš plastiko gamybos ir polietileno perdirbimo bendrovė “Plasta” modernizavo pagrindinės gamybos įrangą, išplėtė veiklą įsigijimų būdu ir šiemet tikisi geresnių rezultatų, rašo “Verslo žinios”. “Jei ir toliau seksis taip pat gerai kaip 2016 metų pirmąjį ketvirtį, šiemet tikimės kur…

2016-05-31 10:04

Augant Vokietijos užsakymams, “Norvelitos” grupė investuoja į gamybos modernizavimą

Bendrovės “Norvelita” valdoma Kauno rajone veikianti žuvies perdirbimo įmonė “Saldoga”, siekdama įvykdyti didėjančius Vokietijos rinkos užsakymus, aktyviai investuoja į lašišų produkcijos gamybos įrangos modernizavimą, kuria naujas darbo vietas, rašo “Verslo žinios”. Pernai įmonėje sumontuota naujos įrangos už 1,3 mln. eurų,…

2016-05-31 10:01

Įtarimai kyšininkavimu smogė Liberalų sąjūdžio reitingams – apklausa

Teisėsaugos atliekamas tyrimas dėl kyšininkavimo smogė opozicinio Liberalų sąjūdžio reitingams. Kaip rodo naujausia apklausa liberalai prarado daugiau nei 10 proc. rėmėjų balsų, skelbia naujienų portalas delfi.lt. Gegužės 19 – 26 visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų agentūros “Spinter tyrimai” atliktos apklausos…

2016-05-31 10:01

Analitikai: Vyriausybė dalį “Lietuvos geležinkelių” galėtų kotiruoti biržoje

“Lietuvos geležinkelius” pertvarkyti turėsianti Vyriausybė galėtų dalį bendrovės paleisti į biržą, svarsto finansų analitikai ir kaip sėkmės istoriją pateikia biržoje esančias energetikos bendroves. Kaip rašo “Verslo žinios”, geriausias taikinys tam būtų po pertvarkymo atskirta krovinių vežimo bendrovė. “Prioritetas labiau turėtų…

2016-05-31 10:01

Uosto bendrovės nepatenkintos nauja žemės nuomos tvarka

Nepavykus Europos Komisijos (EK) įtikinti, kad dėl unikalios valstybinio ir privataus kapitalo sinergijos Klaipėdos uostas nusipelno žemės nuomos konkursų tvarkos išimčių, uosto senbuviai greičiausiai neteks turėtos teisės be konkurso nuomoti žemę, jei joje yra įgiję pastatų ar struktūrų, rašo “Verslo…

2016-05-30 19:47

Daugiabučių kvartalų renovaciją prižiūrės dvi agentūros – K. Trečiokas

Daugiabučių kvartalų atnaujinimą turėtų prižiūrėti dvi įstaigos – Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) ir Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), sako aplinkos ministras. Pasak Kęstučio Trečioko, sprendimą dėl to Vyriausybė priims trečiadienį. “Trečiadienį galutinai priimsime nutarimą, ten yra kelios Teisės departamento…

2016-05-30 17:12

Elektros kainos ateityje turėtų išlikti stabilios – D. Biekša

Elektros kainos gyventojams ateityje turėtų išlikti stabilios, nes didelių pokyčių rinkoje nenumatoma, sako Kainų komisijos narys Darius Biekša. Jis mano, kad rinkos kaina stabili turėtų išlikti artimiausius penkerius metus. “Stabili turėtų būti, kiek tai įmanoma prognozuoti šiuo momentu”, – BNS…

2016-05-30 16:45

Kinija nustatė mažiausią juanio kursą JAV dolerio atžvilgiu per daugiau nei 5 metus

Kinijos centrinis bankas pirmadienį nustatė žemiausią juanio kursą JAV dolerio atžvilgiu per daugiau nei penkerius metus, rodo nacionalinės valiutų biržos duomenys. Kinijos liaudies bankas nustatė 6,5784 juanio už vieną JAV dolerį kursą, kuris yra 0,45 proc. mažesnis už buvusį penktadienį,…

2016-05-30 16:41

EK pirmininkas kritikuojamas dėl planuojamo vizito į Rusiją

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude’as Junckeris (Žanas-Klodas Junkeris) susilaukia kritikos iš Jungtinių Valstijų ir kai kurių Europos Sąjungos šalių, įskaitant Lietuvą, dėl birželį planuojamo vizito Rusijoje. Diplomatinių šaltinių, kuriais remiasi leidinys “Politico”, teigimu, baiminamasi, kad J. C. Junckerio vizitas sustiprins…

2016-05-30 16:34

“Standard&Poor’s” nepakeitė Latvijos kredito reitingo “A-“

Tarptautinė reitingų agentūra “Standard&Poor’s” (S&P) nepakeitė Latvijos ilgalaikio skolinimosi vietos ir užsienio valiuta reitingo, kuris, kaip ir anksčiau, sudaro “A-“, pranešė Latvijos finansų ministerija. Reitingo prognozė – stabili. S&P skaičiavimais, šiemet Latvijos bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės 2 proc., o…

2016-05-30 14:02

Teisėsauga atliko kratas ir poėmius „Mitnijoje“ ir LNK

Teisėsauga pirmadienį atliko kratas ir dokumentų poėmius dvejose koncernui „MGBaltic“ priklausančiose įmonėse – statybų bendrovėje „Mitnija“ ir kelias televizijas valdančioje grupėje „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ (LNK). „MGBaltic“ atstovė pranešė, kad šiose įmonėse pirmadienio rytą „lankėsi ikiteisminio tyrimo pareigūnai, tęsiantys procesinius…

2016-05-30 12:52

Politinė taryba dėl PVM maisto produktams tarsis antradienį

Valdančiosios koalicijos partijų posėdis dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų maisto produktams vyks antradienį, pranešė premjero Algirdo Butkevičiaus patarėja. „Su koalicijos partneriais suderinta ir atsižvelgus į premjero darbotvarkę, politinės tarybos posėdis vyks antradienį 14 val.“, – BNS sakė premjero patarėja…

2016-05-30 12:19

“Enerstenos grupė” įsigijo Suomijos katilinių statytoją “Nakkila Boilers”

Energetikos objektų statybos įmonių grupė “Enerstenos grupė” už neskelbiamą sumą įsigijo Suomijos biomasės katilinių statytoją “Nakkila Boilers”. “Neatskleidžiame pirkimo sumos, nes dabar vyksta įmonės pertvarka – ji atskiriama į dvi dalis: viena su nekilnojamu turtu, o kita be. Mes įsigijome…

2016-05-30 12:12

Atidaromas ir “Avia Solutions Group” statytas Maskvos oro uostas

Žukovskio mieste netoli Maskvos atidaromas ketvirtasis Rusijos sostinės oro uostas, kurį kartu su partneriu pastatė ir valdys Varšuvos biržoje kotiruojama didžiausia Lietuvos kapitalo aviacijos verslo grupė “Avia Solutions Group”. Manoma, kad ceremonijoje bus paskelbtos įmonės, vykdysiančios skrydžius iš šio oro…

2016-05-30 12:07

Kuveitas į naftos projektus investuos 115 mlrd. JAV dolerių

Nors naftos kainos yra smarkiai kritusios, Naftą eksportuojančių valstybių organizacijai (OPEC) priklausantis Kuveitas per ateinančius penkerius metus naftos projektams išleis 34,5 mlrd. dinarų (115 mlrd. JAV dolerių). “Išlaidoms naftos projektams per kitus penkerius metus esame numatę 34,5 mlrd. dinarų”, –…

2016-05-30 12:03

“Lufthansa” rengiasi nutraukti skrydžius į Venesuelą

Vokietijos oro vežėja “Lufthansa” pranešė, jog dėl ekonominės krizės Venesueloje nuo kito mėnesio laikinai nutrauks skrydžius į šią šalį. “Nusprendėme nuo birželio 17 dienos laikinai nutraukti skrydžius tarp Frankfurto ir Karakaso”, – pareiškė įmonės atstovas spaudai. “Lufthansa” skrydžius šiuo vieninteliu…

2016-05-30 10:45

Derybos dėl taikos sutarčių su nelegalių statinių savininkais Neringoje vyksta sunkiai, sako VSTT vadovas

Derybos dėl taikos sutarčių su nelegalių statinių savininkais Neringoje vyksta sunkiai, sako Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorius Albertas Stanislovaitis. „Pasirašytomis sutartimis, deja, pasigirti negaliu. Prie vienos artėjama labai intensyviai, kur savininkai geranoriški, Juodkrantėje, L.Rėzos g. 26 ir 26A. Visur…

2016-05-30 10:44

Kaltindamas „Lietuvos rytą“ šmeižtu, į prokuratūrą kreipėsi ir V. Valvonis

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovas Vytautas Valvonis dėl galimo „Lietuvos ryto“ šmeižto praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Tokį pat kreipimąsi prokurorams nusiuntė ir centrinis bankas – anot jo, žiniasklaidos grupė paskelbė „išgalvotų arba suklastotų“ V.Valvonio pokalbių išklotines. „Taip, kreipiausi…

2016-05-30 10:01

„Independence“ aptarnauja pakiužęs tanklaivis „Danė“

Strateginį objektą – suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“ ir kitus į Klaipėdos jūrų uostą įplaukiančius laivus aptarnauti pasirinkti iš kriminalinių bylų neišbrendantys veikėjai ir pakiužęs bendrovei „Parsekas“ priklausantis tanklaivis „Danė“, specialistų teigimu, neatitikęs saugios laivybos reikalavimų, taršos prevencijos ir…

2016-05-30 10:01

Lietuvos žemės ūkiui tenka 23 proc. į aplinką išmetamo teršalų kiekio

Lietuvos žemės ūkis pagal išmetamų į aplinką orą teršiančių dujų kiekį Europos Sąjungoje yra vienas pažangiausių, tačiau sektoriaus teršalų dalis nuo bendros šalies taršos – viena didžiausių, rašo “Verslo žinios”. Lietuvos ūkiai atsakingi tik už 5,1 mln. tonų anglies dioksido…

2016-05-30 10:01

“Mėsa LT” taikosi į 5 proc. rinkos

1 mln. eurų į mėsos perdirbimo cechą investavusi ir gamybinę veiklą neseniai pradėjusi bendrovė “Mėsa LT” su savo produkcija jau pateko į didžiuosius Lietuvos mažmeninės prekybos tinklus, pradėjo eksportuoti ir į Latviją. Įmonė per artimiausius keletą metų planuoja užimti apie…

2016-05-30 08:01

Kainų komisija turėtų patvirtinti mažesnę elektros kainą

Kainų komisija pirmadienį turėsų patvirtinti mažesnes elektros kainas vartotojams – jos nuo liepos mažėtų vidutiniškai 5 proc. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovas Liudas Liutkevičius praėjusią savaitę teigė, kad elektros kainos mažėja dėl šiemet pradėjusių veikti jungčių su Lenkija ir Švedija,…

2016-05-29 15:30

Lietuvoje bus populiarinamas vietinis Šv. Jokūbo kelias

Lietuvoje numatoma populiarinti vietinį Šv. Jokūbo kelią, jungiantį 11 šio šventojo vardu pavadintų bažnyčių ir dar kelias dešimtis kitų šventyklų bei vienuolynų. Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą objektų sąrašą numato patvirtinti Vyriausybė. Ji taip pat planuoja pavesti Kultūros ministerijai ir…

2016-05-27 18:25

„Lietuvos geležinkelių“ direktoriaus pavaduotojas – įtariamasis STT tyrime, ministras teigia nežinojęs 1

„Lietuvos geležinkelių“ direktoriaus pavaduotojui Stasiui Gudvaliui yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, penktadienį BNS patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Premjeras ir susisiekimo ministras sako apie prieš kelerius metus pareikštus įtarimus iki šiol nežinoję. Įtarimai darbuotis netrukdo STT atstovas Ruslanas Golubovas penktadienį…

2016-05-27 17:26

Ispanija anglių kasyklų uždarymui išleis 2,13 mlrd. eurų

Europos Komisija leido Ispanijai skirti 2,13 mlrd. eurų 26 anglių kasyklų uždarymui iki 2018 metų. Vyriausybė, be kita ko, padengs gamybos nuostolius, kurie atsiras uždarant nekonkurencingas kasyklas, užtikrins finansinę paramą atleistiems darbuotojams, kuriems bus sumokėtos išeitinės išmokos ir socialinės pašalpos,…

2016-05-27 16:34

Ofšorinės įmonės superka nekilnojamąjį turtą Londone

Beveik 40 tūkst. komercinės ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų visame Londone priklauso slaptoms ofšorinėms įmonėms ir vien per paskutinius dešimt mėnesių šis rodiklis padidėjo 9 proc., rašo britų laikraštis “The Guardian”. Kadastrinių duomenų analizė rodo, kad anoniminiams pirkėjams, kurių…

2016-05-27 16:26

“Microsoft” ir “Facebook” ties galingą interneto kabelį per Atlanto vandenyną

Jungtinių Valstijų bendrovės “Microsoft” ir “Facebook” kartu ties naują povandeninį interneto kabelį Atlanto vandenyno dugnu, kuris sujungs Bilbao miestą Ispanijoje ir JAV Virdžinijos valstiją. Technologijų milžinės teigia padėjusios suprojektuoti didelės spartos kabelį, kuris leis sparčiau perduoti jų vartotojų duomenis. Skelbiama,…

2016-05-27 16:22

Elektroninės prekybos įmonė “Cherry Media” nutraukia veiklą Latvijoje ir Estijoje

Estijos grupinio apsipirkimo portalų operatorė “Cherry Media” penktadienį nutraukia savo veiklą Estijoje ir Latvijoje. Pasak įmonės, pirkėjų anksčiau įsigytos paslaugos yra garantuotos sutartimis ir dauguma klientų nuostolių nepatirs. Pastaraisiais mėnesiais ieškota sprendimų, kaip sumažinti ekonominius sunkumus, tačiau galiausiai buvo priimtas…

M