Į viršų

Po kiek STT arba apie “prekybą poveikiu” 11

2016-03-01 21:59 faktai.ltArtūras Račas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotrauka

Aš pažįstu “Lietuvos ryto” savininką Gedvydą Vainauską. Asmeniškai.

Beveik septynerius metus dirbau “Lietuvos ryte” ir tuo metu G.Vainauskas ne formaliai, o iš tiesų buvo “Lietuvos ryto” vyriausiasis redaktorius ir vadovas. Per tuos metus buvo visko – kartu džiaugėmės, ginčijomės, pykomės, po to vėl taikėmės ir taip visus septynerius metus. Jei manęs kas nors klaustų, pasakyčiau, kad jis buvo geras vadovas

Net ir po tos dienos, kai įteikiau Gedvydui atsistatydinimo pareiškimą, nes jis tuo metu draugavo su G.Vagnoriumi, o aš su politikais visada stengiausi nesibičiuliauti. Visą gyvenimą prisiminsiu, ką jis man pasakė, kai paklausiau, kodėl be mano žinios išėmė komentarą apie G.Vagnoriaus vyriausybės veiklą: “Man antro Valatkos nereikia”. Suprask, nepriklausomai žiniasklaidai užtenka vieno, kuris loja ant visų, dviejų – jau per daug.

Nepaisant to, prieš man išeinant, vyriausiasis redaktorius pasakė “ačiū” ir už tai aš jį gerbiu.

Man nepatiko, kaip “Lietuvos rytas” elgėsi per “Snoro” istoriją, man nepatiko, kad G.Vainauskas leido “Lietuvos ryto” TV eteryje siautėti jauniesiems chunveibinams T.Augucevičiui, o interneto portale – D.Pancerovui (jei ne “Lietuvos rytas”, šiandien to, pagal specialiųjų tarnybų užsakymus dirbančio ir jų rašliavas tiražuojančio berniuko tikriausiai niekas ir nežinotų).

15min.lt redaktorius R.Celencevičius, tikriausiai yra teisus, sakydamas, kad G.Vainauskas nesusitvarkė su interneto iššūkiais. Noriu jį pacituoti: “Prekyba žodžiais buvo būtent ta priežastis, kodėl, atsiradus interneto naujienų portalams, taip greitai nunyko didieji Lietuvos dienraščiai. Sparčiai vakarietiškėjantiems skaitytojams jau buvo iki gyvo kaulo įsiėdę gyventi pasaulyje, sukonstruotame pagal kažkieno pinigus, o vis daugiau verslininkų jau nebebijojo atsisakyti mokėti „ramybės“ arba „tylos“ mokesčius už reklamą, kurios jiems nereikia.”

Jei nežinočiau, kad R.Celencevičius didžiąją savo karjeros dalį praleido V.Tomkaus vadovaujamoje “Respublikos” leidinių grupėje, ir kad buvo “Vakaro žinių” vyriausiasis redaktorius, gal nebūtų taip vimdančiai šleikštu skaityti tai, kas aukščiau parašyta. Lietuvių liaudies posakis “juokiasi puodas, kad katilas juodas” čia tiktų taip pat, kaip D.Grybauskaitės sovietmečio veiklą apibūdinti kaip “rezistenciją”.

Iš tiesų, tai G.Vainausko klaida buvo kita. Jis neatlaikė žiniasklaidos “bulvarėjimo” spaudimo ir jam pasidavė. Iškeitė rimtą turinį, kurio “Lietuvos ryte” visada būdavo daugiausiai ir bandė prisitaikyti prie “Vakaro žinių” ir delfių geltonojo pseudonaujienų ir (atsiprašau) papų stiliaus. Todėl ilgainiui “Lietuvos rytas” tapo toks pat, kaip ir visi, o krepšinis, televizijos kanalas, krizė, L.Dapkus ir “Snoras” nustūmė kadaise geriausiu Lietuvoje buvusį dienraštį nuo pjedestalo.

Tačiau šis komentaras ne apie “Lietuvos ryto” nuopolį ir ne apie G.Vainauską.

Jis apie STT ir prekybą poveikiu.

“Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovas G. V. , atstovaudamas kitų asmenų interesams, susitarė su vienos politinės partijos vadovu R. P., kad šis už didelės vertės (daugiau nei 250 MGL) kyšį, pasinaudodamas savo įtaka politinės partijos nariams, dirbantiems Aplinkos ministerijoje, paveiks ministerijai pavaldžios institucijos – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos – darbuotojus, kad šie leistų pradėti eksploatuoti Prienų mieste minėtam mažmeninės prekybos tinklui priklausantį prekybos centrą. ”

Tai – citata iš Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešimo spaudai, kuriame G.V. – tai Gedvydas Vainauskas, o R.P. – Rolandas Paksas.

Jau, berods, sakiau, kad manau G.Vainauską esant protingu žmogumi (kitaip “Lietuvos ryto” grupės nebūtų buvę). Todėl man kyla klausimas, kam protingam žmogui rūpintis “Norfos” parduotuve Prienuose ir būti tarpininku perduodant kyšį. Nes juk tikriausiai ne iš savo kišenės tuos 15 tūkstančių eurų R.Paksui G.Vainauskas ketino duoti.

Man taip pat kyla klausimas, ar tikrai R.Paksas yra toks galingas, kad savo autoritetu gali paveikti “ministerijai pavaldžios institucijos” darbuotojus. Jei tikrai taip, tai vargas toms pavaldžioms institucijoms ir vargas visai Lietuvai, nes virš bet kurios “pavaldžios institucijos” yra ministerija, visose ministerijose yra ministrai ir beveik visi jie priklauso kuriai nors partijai. Ir jei visų tų “pavaldžių institucijų” darbuotojai yra tokie pat bailūs ir pasiduodantys poveikiui, tai reiškia, kad juos paveikti gali ir J.Olekas, ir V.Baltraitienė, ir J.Bernatonis. O savo laiku galėjo paveikti D.Kreivys, R.Dagys, I.Šimonytė, R.Šimašius.

Nežinau, kaip jūs, bet aš tuo netikiu. Netikiu, kad “pavaldžiose institucijose” dirbantys Lietuvos piliečiai yra tokie bailūs ir parsiduodantys, netikiu, kad jie klusniai linksi galva vos tik išgirdę kokio nors partijos vadovo per ministrą perduotą paliepimą ir puola jį vykdyti. Nors užmušk netikiu, kad pavaldžiose institucijose dirba žmonės, panašūs į D.Pancerovą, kuris, sulaukęs skambučio, bėga pasiimti užduoties ir ją klusniai įgyvendina.

Tačiau netikiu ne tik todėl, jog esu įsitikinęs, kad “pavaldžiose institucijose” dirba tūkstančiai padorių ir neparsiduodančių žmonių, kurie nebijo nei R.Pakso, nei D.Grybauskaitės.

Netikiu dar ir todėl, kad STT veikla manęs neįtikina. Dar daugiau – ta veikla mane verčia manyti, kad tikroji prekyba poveikiu vyksta ne tarp asmenų, kuriuos įvardija STT, o visai kitoje vietoje. Ten, kur STT agentai telefoninių pokalbių neįrašinėja.

Jei neaišku, apie ką kalbu, priminsiu 2014 metų spalį Lietuvą ištikusį ir taip pat triukšmingai ir plačiai žiniasklaidoje aprašinėjamą “korupcijos skandalą”, kuriame vienas iš veikiančiųjų asmenų buvo tas pats – R.Paksas. Bet buvo ir daug kitų, kai kuriems net teko pasėdėti areštinėje.

Kaltinimai buvo tie patys – “prekyba poveikiu” ir taip jau nutiko, kad man asmeniškai pasitaikė galimybė susipažinti su STT, nes buvau iškviestas į apklausą. Savo įspūdžius esu viešai paskelbęs, o jų esmė buvo paprasta: žmonės nežino, ko ieško ir visiškai nesupranta, ką tiria. Buvo juokinga. Ir kartu liūdna dėl valstybės, kurioje taip kompromituojama “pavaldi institucija”.

Praėjo beveik pusantrų metų. Lyg ir nemažai laiko, kad “prekiavę poveikiu” nusikaltėliai stotų prieš teismą, nes tada taip pat buvo nurodomi kyšių dydžiai, piešiamos schemos, viešai skelbiamos prekeivių poveikiu pavardės. Tačiau teismas vis dar nevyksta.

Gal dėl to, kad teisėjai užversti bylomis? O gal todėl, kad 2014 metų spalį turėjo prasidėti savivaldybių tarybų rinkimų kampanija? Aš nežinau, bet STT galėtų atsakyti.

Gali būti, kad medžiaga teismui bus perduota balandžio mėnesį, kai prasidės Seimo rinkimų kampanija, arba rugsėjį, kai iki rinkimų bus telikęs mėnuo. O galbūt ir niekada nebus perduota. Pagyvensim – pamatysim.

O kol kas matyti dar vienas panašumas tarp 2014 metų ir šiandieninio “prekybos poveikiu” skandalo. Tam tikrose žiniasklaidos priemonėse karts nuo karto vis pasirodo tyrimo detalių, apie kurias gali žinoti tik STT tyrėjai, o kai kurie fotografai visai netyčia netikėtai atsiranda pačių įvykių sūkuryje.

Nežinau, šios prekybos įkainių, gali būti, kad šie sandoriai yra nemokami, tačiau gal būtent tai ir yra ta tikroji “prekyba poveikiu”? Jei taip, tai tos prekybos tikslas ne toks smulkmeniškas kaip “Norfos” parduotuvės Prienuose įteisinimas. Ta prekyba taikosi į visų jūsų protus, bando juos sujaukti ir įtikinti jus tuo, kas nebūtinai egzistuoja tikrame pasaulyje. Ji taikosi paveikti jūsų sprendimus, kai ateis laikas balsuoti.

Šios prekybos poveikiu niekas netiria. Nes sunku tirti pačiam save. Ypač, kada kai kurie tyrimai žlunga ir tenka iš nevilties paviešinti telefoninių pokalbių įrašus. Ir nors operatyvinės veiklos medžiagos viešinimas Lietuvoje lyg ir laikomas nusikalstama veika, jos tikriausiai niekas netirs, nes tyrėjai tyrėjų netiria.

Arba – gal kaip ir tada, kai Prezidentūra nutekino slaptą VSD pažymą, bus terorizuojami tą pažymą paskelbę žurnalistai (sutapimas, bet tą pažymą ir R.Malinausko pokalbius paviešino ta pati žiniasklaidos priemonė)? Ir gal vėliau net paaiškės, kad tų pokalbių iš viso nebuvo, kaip nebuvo ir slaptos pažymos (nes ji tapo nebeslapta).

Bet iš anos pažymos nutekinimo juk kažkas užsidirbo? Ir tas uždarbis buvo gerokai didesnis nei tie vargani 15 tūkstantėlių eurų, kuriuos G.Vainauskas neva siūlė R.Paksui už “Norfos” parduotuvę.

Pagalvokite apie tai, kai turėsite laisvo laiko.

Kiti straipsniai

2016-05-31 22:10

Čia aš – A.Račas: atsiprašau, kad mums nepavyko 97

Prieš beveik pusantrų metų pirmajame savo komentare faktai.lt rašiau: “visada tikėjau, kad yra niša žiniasklaidos priemonei, kuri pirmenybę teikia faktams ir faktais pagrįstai analizei. Niekada neabejojau, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kurie skaitytų tokią žiniasklaidos priemonę, nes jų interesai ir…

2016-05-19 23:40

Kodėl E. Masiulis nesėdi? 21

Esu labai nustebęs. Nes belaukdamas trečiadienio, studijavau Baudžiamąjį kodeksą ir ypač tuos jo straipsnius, kuriuose kalbama apie prekybą poveikiu ir kyšininkavimą. Jei jums kyla klausimas, kodėl svarbus yra trečiadienis, tai viskas labai paprasta – tą dieną Sveiko proto lyderis Eligijus…

2016-04-29 17:40

Ar M.Mikutavičius taps naujuoju V.Landsbergiu? 15

Viskas labai rimta. Atmosfera įkaitusi iki virimo temperatūros, trūksta tik menkiausios kibirkšties ir viskas sprogs. Primena 2009 metų sausį ir Sąjūdžio laikus. Viskas taip rimta, kad net pagrindinis pagrindinio portalo kolumnistas nervingai kasosi nudribusį pilvą ir viešai piktinasi. Kur tai…

2016-04-28 18:23

Norite saugesnės Lietuvos? Padėkite Vladui 4

Pažįstu vieną verslininką. Jo vardas Vladas. Jo nuotraukų nespausdina interneto portalai, jo nenominuoja gazelių, antilopių ir kitokių gyvių nominacijoms, neįtraukia į herojus, jo į priėmimus nekviečia D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius. Tiesą pasakius, nežinau, ar eitų, jei pakviestų, nes jis gyvena Klaipėdoje…

2016-03-30 17:22

Į sveikatą, mielas Ž.Pečiuli: pakelkime bokalą už girtuoklystės tradicijas LRT 12

Pažaiskime. Aš užduosiu jums klausimą, o jūs pabandykite be google pagalbos į jį atsakyti. Kas yra Žygintas Pečiulis ir kokias svarbias pareigas jis šiandien užima? Tiems, kas nežinojo, sufleruoju: Ž.Pečiulis Vilniaus Universiteto Žurnalistikos instituto profesorius ir Lietuvos nacionalinio radijo ir…

2016-03-29 21:14

Lietuva – prisitaikėlių ir bailių šalis 22

Aš nesu F.Kirkorovo kūrybos fanas. Žinau apie šį atlikėją tik tiek, kad jis dainuoja rusiškai ir kad beveik kasmet lankosi Lietuvoje, kur koncertuoja pilnose salėse. Tai man leidžia daryti išvadą, kad jis yra profesionalesnis už daugumą Lietuvos atlikėjų, įskaitant ir…

2016-03-23 18:51

Tradicija išsaugota: naujas Mesijas jau pasirodė ir ateis mūsų visų gelbėti 24

Neslėpsiu – nenumaldomai artėjant spaliui, jau buvau bepradedąs nuogąstauti, kad šiuose Seimo rinkimuose bus sulaužyta ilgametė Lietuvos politinės tradicija ir rinkėjams nepasirodys naujas Gelbėtojas. Šiandien lengviau atsikvėpiau, nes, pasirodo, Lietuva yra stabili valstybė ir tradicijos čia taip lengvai nelaužomos. Mesijas…

2016-03-09 21:34

Rusijos provokacija prie kuklaus “Kempinsky” viešbučio 33

Lietuvoje pastarosiomis dienomis buvo kilusi didžiulė grėsmė demokratijai bei valstybingumui, ir, kaip jau įprasta, ta grėsmė buvo atslinkusi iš debesuotų Rytų. Mes jau esame įpratę kad grėsmės Letuvoje pasirodo skirtingais pavidalais – kartais tai būna mokytojų profsąjungos, kartais – dainininkai,…

2016-03-08 16:58

K. Trečiokas ir E.Gustas turėtų trauktis. Bet pavyzdį turėtų parodyti D. Grybauskaitė ir S. Urbanavičius 14

Jau esu sakęs, kad man nepatiko neseniai paviešintų Druskininkų mero R.Malinausko su ministrais K.Trečioku ir E.Gustu turinys. Nemanau, kad demokratinėje ir teisinėje valstybėje Vyriausybės ar ministerijų nutarimų turinys ir jų priėmimo greitis turėtų priklausyti nuo telefoninių pokalbių, net jei tų…

2016-03-06 19:09

Populistai, konformistai ir slušniai 8

Jei sekate naujienas, tai tikriausiai girdėjote, kad šią savaitę vyko pedagogų streikas, nes mokytojai ir darželių auklėtojai nusprendė nebesitaikstyti su tuo, kad Lietuvos valdžia, besirendama karui su Rusija, pastaruosius kelerius metus juos visiškai ignoravo. Iš pradžių Vyriausybė į streikuotojus beveik…

2016-03-04 19:12

Etika: nepriklausoma nuomonė už pinigus, tekstai iš USB ir atmatos 7

Pakalbėkime apie etiką. Turiu galvoje, žiniasklaidos etiką. Šiandien tam kaip tik tinkama proga – pirmadienį naujoji Visuomenės informavimo etikos asociacija priėmė naująjį Visuomenės informavimo etikos kodeksą, kuriuo labai džiaugėsi Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, o Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba neseniai…

2016-03-03 22:09

Man gaila vargšo Šarūno, bet uostyti mėšlą ir būti bailiu jis nusprendė pats. Tokiu ir išliks 4

Neslėpsiu, žmogiškai man labai gaila 15min.lt darbuotojo Šarūno Černiausko (vadinti jį “kolega” kažkaip neapsiverčia liežuvis). Kai skaičiau jo graudžią išpažintį, vos neapsiverkiau. Pagalvojau, kad žinau gal tik vieną likimo labiau nuskriaustą žmogų – tą, kuris dirba LNK ir “Žinių radijo”…

2016-02-29 18:04

Delfi – Rusijos propagandos įrankis ir grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui 7

Pamenate, kai 2013 metais valstybės saugumo departamentas, kuriam tada dar vadovavo ūkvedys Gediminas, paskelbė pirmąją apžvalgą apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui? Jei nepamenate, tai ją galite lengvai rasti ir pasiskaityti. Jei neturite laiko ar paprasčiausiai tingite, tai pasakysiu, kad tos…

2016-02-27 20:30

Ša, kolaborantai! 31

Kai mokiausi mokykloje, skaičiau J.Marcinkevičiaus “Pušis, kuris juokėsi”. Spėju, kad skaitė visi mano amžininkai, nes ta knyga, jei gerai pamenu, buvo privalomų perskaityti sąraše. Tačiau ateistu šiandien esu ne dėl J.Marcinkevičiaus knygos, o asmeniniu pasirinkimu. Teneužpyksta tikintieji, tačiau religija man…

2016-01-28 20:12

Nomenklatūra kyšių neduoda 11

Sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei tikriausiai baigsis blogai. Nes ji prisipažino esanti tokia pati kaip ir didžioji dalis Lietuvos gyventojų ir savo gyvenime yra nešusi vokelį medikams. “Nusikaltimas”, rėkia opozicijos lyderis Andrius Kubilius. “Nusikaltimas”, antrina jam prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jie…

2016-01-15 16:44

Be premijos valstybę mylėti sunku, o už provokacijas Lietuvoje nebaudžiama 15

Kinija pernai pranešė oficialiai atsisakanti vieno vaiko politikos, kuri buvo paskelbta praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio pabaigoje. Gerąją Kinijos praktiką planuoja perimti Lietuva. Tiesa, kol kas tik Pasvalio savivaldybėje. *** Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Laisvės gynėjų dienos 25-metis galėjo būti…

2016-01-12 21:30

V. Landsbergio kerštas Laisvės gynėjams ir Tautai 31

Lietuvai rengiantis minėti Laisvės gynėjų 25-ąsias metines, valstybę ištiko baisi nelaimė. “Tautos patriarchas” Vytautas Landsbergis nusprendė atkeršyti jo indėlio į valstybės kūrimą deramai neįvertinusiam Seimui ir pareiškė nekelsiantis kojos į Seime vyksiančius Laisvės gynėjų dienos atminimo renginius. Tiesiai nepasakė, bet…

2016-01-11 19:22

Kas saugiau: ginklai ar marškiniai su ilgomis rankovėmis? 11

Jau daugiau nei pusmetį Lietuvoje vyksta diskusija, ar reikia leisti Šaulių sąjungos nariams laikyti namuose ginklus. Tarp vadinamojo “elito” atstovų vyrauja nuomonė, kad reikia, nes daugumą jų savo Facebook profiliuose išdidžiai skelbė nuotraukas, kuriose jie pavaizduoti klūpantys ant vieno kelio…

2016-01-07 18:07

Prezidentė žada “plataus masto kampaniją”. O aš netikiu 20

“Valstybės socialinė politika turi keistis iš esmės, kad niekas nebūtų paliktas likimo valiai.” Šie žodžiai buvo ištarti 2015 metų birželio 4 dieną, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitė 2015-ųjų metinį pranešimą. Tačiau iš esmės niekas nepasikeitė, todėl 2015 metų pabaigoje…

2015-12-24 15:02

Ačiū 26

Mūsų šeima per Kūčias turi vieną tradiciją. Atsisėdę prie stalo, dar prieš pradėdami ragauti silkę ir pyragaičius su aguonomis arba su grybais, mes visi pasakome už ką labiausiai esame vieni kitiems dėkingi per besibaigiančius metus. Tai gali būti bet kas…

2015-12-23 18:27

Ką daryti, kad Lietuvos valstybė netaptų farsu? 10

Jei paklausčiau, kas Lietuvos politikoje trunka ilgiau nei Dalios Grybauskaitės kadencija ar Darbo partijos byla ir daro didesnę žalą valstybei nei abu prieš tai paminėti procesai kartu sudėjus, ar sugebėtumėte greitai atsakyti? O atsakymas labai paprastas: Rolando Pakso apkalta. Prasidėjusi…

2015-12-02 21:23

Mokslą ir propagandą suvienijo M.Garbačiauskaitė-Budrienė 4

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Jos steigėjas yra Seimas. Be kitų dalykų, Mokslo taryba nuo 2009 metų vykdo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros programinį konkursinį…

2015-11-30 18:24

S. Skvernelis: trys kiškiai vienu LSDP šūviu 6

Šiandien į mano paštą atkeliavo laiškas, pranešantis, kad vidaus reikalų ministru nusprendęs likti Saulius Skvernelis duos išskirtinį interviu apie “Kalašnikovo nakties” pokalbį su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Perskaitęs supratau, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo teisi – jos ir S.Skvernelio politinis…

2015-11-26 13:22

Kai nėra laisvės, laimi tautinių juostelių pardavėjai 6

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis trečiadienį viešai pareiškė, kad “ES primesta” pabėgėlių kvotų sistema ydinga ir pasiūlė koalicijos partneriams ją peržiūrėti. Ketvirtadienį Seimas balsavo už įstatymą, įteisinantį pabėgėlių perkėlimą į Lietuvą. Iš 19 balsavime dalyvavusių Darbo partijos frakcijos narių “prieš”…

2015-11-20 18:38

S.Skvernelis, “žemas politinis lygis” ir jo ištakos 27

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio sprendimas atsistatydinti yra logiškas ir teisingas. Du incidentai su ginklais per savaitę, kai policininkų nešiojami automatai netyčia pradeda šaudyti arba perduodami trumpam pasaugoti antrankiais surakintam nusikaltėliui liudija apie sistemines bėdas policijoje, už kurias kažkas privalo…

2015-11-19 01:45

Amen, Allakhu Akbar, Христос воскрес, Keulė rūkė ir fanatiški Lietuvos tamsuoliai 10

Andersas Breivikas, 2011-ųjų liepą Norvegijos Utojos saloje šaltakraujiškai iššaudęs beveik 80 žmonių, buvo krikščionis. “Kultūrinis krikščionis”, kaip jis pats rašė, pasisakantis už “monokultūrinę krikščionišką Europą” ir prieš multikultūralizmą bei islamizaciją. Panašiai, kaip Lietuvos visuomenės televizijos ir “pagrindiniu” save vadinančio naujienų…

2015-11-17 16:46

“Lietuvos geležinkeliai”, viešieji pirkimai ir “nenumatytos aplinkybės”. Tepadeda jums Dievas 7

Pirmiausia, noriu Jūsų visų paklausti: kaip manote, ar 88 eurai už akademinę valandą yra pakankamas atlygis žmogui, išmanančiam savo darbą? Jei sunku iš karto atsakyti, priminsiu, kad šiuo metu Lietuvoje minimalus valandinis atlyginimas yra 1,97 euro. Kol ieškote atsakymo į…

2015-11-13 16:28

Laisvė, ori senatvė, humoras ir šiltas bendravimas 4

Europos Sąjunga šią savaitę pritarė produktų, pagamintų okupuotose palestiniečių teritorijose įkurtose žydų nausėdijose, specialiajam ženklinimui, nepaisant to, kad Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė, neseniai lankydamasi Izraelyje žadėjo šį sprendimą stabdyti. Pasirodo, D.Grybauskaitė gali ne viską. *** 2015 metų Laisvės premiją siūloma konservatoriui…

2015-11-12 15:31

D.Grybauskaitės sveikatos būklė ir grėsmės nacionaliniam saugumui 28

Pamenate, kai prezidentu buvo Valdas Adamkus, jis kasmet tikrindavosi sveikatą, o apie patikros rezultatus visuomenė būdavo viešai informuojama. Tai normali demokratinių valstybių praktika, nes visuomenė turi teisę žinoti, ar valstybei vadovaujantis asmuo yra pajėgus vykdyti šias pareigas. Panaršęs internete, suradau…

2015-11-10 17:22

Kaip jaučiatės, A.Kubiliau? 16

Šį pavasarį iš prieglaudos pasiėmėme mažą juodą šuniuką. Pavadinome ją Nuka. Kartais (pastaruoju metu labai retai) taip nutinka, kad rytą kur nors virtuvėje randame mažą balutę. Tai tada Nuka tupi nuleidusi galvą, suglaudusi ausis, ir atrodo taip juokingai, kad visas…

2015-11-05 18:59

Kodėl VSD reikia daugiau lėšų ir kodėl moterys kartais turi užleisti vietą vyrams 4

Anksčiau slaptose pažymose buvo aprašinėjami įvykiai ir faktai, apie kuriuos žinodavo tik pažymų autoriai ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dabar pažymose aprašinėjami įvykiai, kurių nebuvo. A.Kubilius tai pavadintų žinių ekonomika. *** STT pradėjus tyrimą dėl kyšininkavimo, teismas šią savaitę nuo pareigų…

2015-11-04 19:05

Slapti D.Grybauskaitės ginklai ir jos ginklanešiai: svarbiausia užsiundyti šunis 12

Skandalas, kilęs dėl Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko ir prezidentūros bandymas jį sukompromituoti naudojant seniai žinomus metodus – slaptas pažymas – nėra vien pasistumdymai dėl generalinio prokuroro kandidatūros ir jo skyrimo tvarkos, kaip gali pasirodyti iš pirmo…

2015-11-03 18:33

Kodėl prezidentei prireikė generalinio prokuroro? 3

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien susitiko su Seimo valdyba ir tarėsi, kaip būtų galima išspręsti susidariusią situaciją Generalinėje prokuratūroje. Tai gana netikėta, nes D.Grybauskaitė nelabai yra linkusi su kuo nors tartis. Ji labiau mėgsta kai jai pritaria. Tai dar labiau netikėta…

2015-11-02 19:14

Viešojo intereso paieškos Druskininkuose ir Vilniuje 11

Nagi, žiūrim ką turim. Iš vienos pusės – skandalas dėl nemokamo pasipliuškenimo baseine Druskininkuose, triukšmas dėl dailių apartamentų, kurių vonios kambaryje – koks siaubas – pusnuogės moters atvaizdas. Baseino lankytojai suregistruoti, apartamentai nufotografuoti ir nufilmuoti, pagrindinis portalas loja nenutildamas, dešinieji…

2015-10-29 19:20

Kovinės pėstininkų mašinos, Gabrieliaus viltys ir prezidentės bitės 3

Krašto apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė gavusi naujus pasiūlymus iš JAV ir Lenkijos dėl pėstininkų kovos mašinų pirkimo ir nukėlusi sprendimą dėl jų iki lapkričio pabaigos. Nepranešta, ar šie pasiūlymai bus svarstomi Valstybės gynimo taryboje, nes prezidentė buvo išvykusi pas Popiežių.…

2015-10-28 16:41

Galutinis sąrašas: ar paliktumėte jiems pasaugoti savo vaikus 8

Aš jus apgavau. Jokio galutinio sąrašo šiame tekste nebus. Aš tik pasinaudojau Delfi vyr redaktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės patarimu, kad skaitytojai nenori naujienos, o nori emocijos. Ir dar pasinaudojau šiandienine Delfi antrašte, skelbiančia, jog sudarytas “galutinis sąrašas”. “Tai – Lietuvos elitas”,…

2015-10-27 19:35

Apie įtaką ir pašvinkusių kiaušinių poveikį “elitui” ir “tautai” 13

Šiandien pakalbėkime apie įtaką. Pradėkime nuo to, kad, pavyzdžiui, aš esu gana įtakingas žiniasklaidos atstovas Lietuvoje. Nepaisant to, kad šiuo metu vadovauju nedidelei žiniasklaidos priemonei, kuri nuo kitų skiriasi iš esmės tuo, kad nesiūlo jums krūtų dydžiu matuojamų moterų, stangrių…

2015-10-22 18:01

JAV ir Rusijos tarpusavio supratimas, šnipų bėdos ir būsima A.Ramanausko kalba seksualinių mažumų mitinge 5

Europos žmogaus teisių teismas šią svaitę nusprendė, kad sovietmečiu vykusi kova prieš partizanus nebuvo genocidas. Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas teigia, jog šis EŽTT sprendimas neužkerta kelio sovietinius nusikaltimus Lietuvoje prilyginti genocidui. Lietuvos Konstitucijos dvasia nenuspėjama. *** Seimo pirmininkė…

2015-10-20 16:44

Socialdemokratiškas požiūris į dideles pajamas 5

Šiandien, pradėjus Seime svarstyti kitų metų biudžetą, socialdemokratas Algirdas Sysas, kaip fakyras iš skrybelės, vėl ištraukė progresinių mokesčių idėją. Jau net nuobodu, nes socialdemokratai progresinius mokesčius prisimena jau kokį trečią kartą ir visada – artėjant rinkimams. Todėl nieko apie tai…

2015-10-19 20:38

Kaip tramdyti “ralistus” ir girtuoklius, žudančius žmones? Labai paprastai – finansiškai 12

Kai savaitgalį perskaičiau apie BMW, nušlavusį Vilniuje viešojo transporto stotelę ir joje stovėjusius žmones, pirmiausia prisiminiau Joną Radzevičių ir Petrą Dimšą, kurie būdami girti sukėlė avarijas, kuriose žuvo žmonės. Kaip žinia, J.Radzevičius už šį prasižengimą atsipirko teismu, o štai P.Dimšai,…

M