Komentarai “Lietuvos geležinkeliai”, viešieji pirkimai ir “nenumatytos aplinkybės”. Tepadeda jums Dievas

 • Hm-zas 2015-11-22 21:05   87.247.95.90

  Paprašyti paaiškinimo dėl stipriai mažesnės kainos įpareigoja įstatymas. Skirtingai nuo p. Račo ir kitų komentatorių, nematau šiame reikalavime nieko keisto ar blogo. Nepradėsiu vardint apie žymiai pigesnius automobilius, dviračius, telefonus ir .t.t., kurių buvusiems savininkams taip nepatiko daikto spalva, jog parduoda labai skubiai už trečdalį kainos.
  O viešuosiuose pirkimuose žymiai mažesnei kainai yra dar daugiau priežasčių, iš kurių tik viena maloni:
  A) dalyvis sugeba geriau už kitus valdyti kaštus, dirbti optimaliai.
  B) dalyvis ne taip suprato sąlygas ir neplanavo atlikti visų darbų, kurių tikėjosi perkančioji organizacija, todėl jį paskelbus nugalėtoju projektas nebus užbaigtas.
  C) dalyvis žino, jog negalės už pasiūlytą kainą visko atlikti, tačiau tikisi vėliau atsiimti per aptarnavimą ir papildomus darbus, kurie būtini, bet perkančiosios organizacijos nebuvo įrašyti, nes buvo perkančiojoje organizacijoje rengiant sąlygas buvo manoma, jog jie “savaime suprantami”. Teismai gali įvairiai interpretuot “savaime suprantama”.
  D) dalyvis sugeba sumažinti kaštus nelegaliais būdais ir taip nesąžiningai laimi konkursą.
  E) dalyvis net neplanuoja atlikti užsakymo, nes jo tikslas pasiimti šiokį tokį atlyginimą iš antros vietos laimėtojo už tai kad atsisakytų dalyvavimo.

  Žinoma galėjo būti tai, ką p. Račas bando pasakyt tarp eilučių ir kad jo nuomone sumaišęs procesą greičiausiai nebebus pakviestas į kitą konkursą. Tačiau kol teismas nepasakė kitaip, būsiu gal kiek naivus ir manysiu, jog nors p.Račui jo variantas atrodo A, LG galėjo turėt priežasčių manyti apie B, o gal net ir E, kas ir buvo parašyta rašte Nr. 2(VPK)-892

 • Milda 2015-11-18 23:03   78.56.163.255

  pagal finansų ministerį viskas čia gerai – kuo daugiau moki, tuo labiau skatini vartojimą… nerealu, kaip atsilieka kitos šalys nuo mūsų valdžios mentaliteto prasme…

 • Marijonas 2015-11-18 18:55   62.80.224.232

  Viešieji pirkimai, visuomenės skatinimas ir informavimas, bendruomenės skatininmas, bendruomenių kūrimas, teigiamos praktikos sklaida – man tai keiksmažodžiai, tai valstybės lėšų vogimas ir pačios Lietuvos žlugdymas, tai beprasmiški projektai-šūdmalystės. Tpfu, tpfu, tpfu… Buvau dirbdamas vienoje įmonėje prie tokio projekto prisidėjęs (aš nieko nevogiau), įmonės vadovui, taip iš lempos, pasakiau: imk va padidink kainą – gi nesavo pinigais tos viešosios įstaigos rizikuoja. Pagalvojo, ok, padidink – atsakė, jei pareikš pretenzijas – galės nusiderėti. Žinot ką? Apmokėjo didesnę kainą! Projektas buvo iš tos serijos “gyvenk sveikai, sportuok, sportas – tai sveikata ir pan.” Eilinė beprasmybė iš serijos kur Ezopas klaidingai alkoholio formulę užrašė.

 • TOMOKAUKAS 2015-11-18 12:08   88.119.152.137

  Iš tiesų, toks faktas smulkmenėlė, bet nemaloni. Juk viskas ir atsidengia per mažus dalykus, nes tokių “nereikšmingų” nesistengiama slėpti. Bet šioje vietoje, ko gero svarbus principas: ar darai tai skaidriai, sąžiningai. Jei nėra principinės nuostatos, tai ir maži ir dideli “reikalai” tvarkomi vienodai. Ačiū už iliustaciją.

 • Emigraves 2015-11-18 00:54   84.203.4.246

  Man tai tas senai ne naujena,naftalininiai man niekada pasitikejimo nekele.

 • Vingių Jonas 2015-11-17 20:40   84.55.7.211

  Manau, kad kitose VĮ “nenumatytų aplinkybių” rastumėte daugiau. Pvz. LAT sprendikai net ESTT kreipėsi, kad išsiaiškintų, kuo perleidžiamieji vertybiniai popieriai skiriasi nuo pinigų rinkos priemonių, nors net įstatyme tai dvi skirtingos sąvokos…

 • VtB 2015-11-17 18:39   78.62.15.70

  Kadangi parašiau ant Jūsų Fb sienos,tai ir atsakymą parašiau joje…Šis straipsnis-puikiai atskleidžia vieną pinigų išgryninimo (pavogimo) metodiką.Normalioje šalyje pagautasis už rankos bent jau atsistatydintų.


Komentuoti galima trisdešimt dienų nuo straipsnio paskelbimo.

Komentuoti

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

M