Komentarai K. Trečiokas ir E.Gustas turėtų trauktis. Bet pavyzdį turėtų parodyti D. Grybauskaitė ir S. Urbanavičius

 • is peros 2016-03-09 19:52   37.0.246.23

  Premjeras skundžiasi, kad Prezidentė griauna Vyriausybės autoritetą ir šalyje, ir užsienyje.
  Kitos partijos, kurią ne kurie politologai vadina politiniu lavonu, marginalai, su STT vėliava, policijos akylai saugomi, gąsdina prokuroro šeimos narius.
  Kas gi iš esmės vyksta, kame gi viso to priežastys ??
  O jų daug.
  Kas liečia Premjero verkšlenimą, tai čia jis pats ir kaltas, kad savo kompetencijas tiek šalyje, tiek užsienyje atidavė Prezidentei ir tuo pačiu pastatė save į atitinkamą, ne itin garbingą vietą …….
  O politikoje tai jau tikrai nei gailestingumo, nei dėkingumo nebūna.
  Jau prieš keletą metų mes rašėme, kad toks Premjero elgesys baigsis tuo, kadPrezidentė, „nusivalys“ į jį kojas.
  Taigi taip ir nutiko ir Prezidentė visiškai teisi – yra, kaip yra ….
  O nei STT, nei Prokuratūra čia nekaltos, jos visada veikia Prezidentūros nurodymu ar leidimu.
  O kad tokia jau yra mūsų šalyje politinė sistema, tai argi valdžios institucijos čia kaltos ??
  Pakanka palyginti pvz. Latvijos ir Lietuvos Konstitucijas, prisiminti pirmus Prezidento rinkimus,
  ir, vadovaujantis sveiko proto logika, turėtų būti aišku, kodėl mūsų šalyje, kur daugumą rinkėjų sudaro liaudis, yra, kaip yra ……………
  Tokiu būdu šio šurmulio priežastis yra artėjantys Seimo rinkimai ir tuo pačiu naujo Vyriausybės vadovo persona.
  Itin agresyvios, valdingos, kategoriškos, konstrukcijos Prezidentei yra labai svarbu, kas gi po Seimo rinkimų bus Premjeru.
  Ar tai bus „bestuburė“ persona, ar save gerbianti asmenybė??
  Visų realiai į Premjerus pretenduojančių partijų esami vadovai šioje vietoje, kaip liaudis sako, yra „bestuburiai moliuskai“.

  Tačiau jiems, kaip sakoma, į nugaras kvėpuoja nauja partijos vadovų karta, ambicinga, kompetentinga, perspektyvi, kaip pvz. socdemų partijos pirmininko pavaduotojas R. Malinauskas ….

  Štai šito ir bijo Prezidentė, labai bijo, kad naujas Premjeras gali savo kompetencijų jai ir neatiduoti.
  O kokios yra realios Prezidento galios, rodo tuometinės Vyriausybės elgesys nušalinto prezidento R. Pakso atžvilgiu.
  O tai, kad žiniasklaida situacijos esmės neatskleidžia, rodo, kad jų nepriklausomybės NĖRA …..

 • nu bet 2016-03-09 10:55   93.116.55.32

  Nu bet ką aš žinau, pridirbt svetimoj šaly (Kroatijoj berods) su mama į lagūną, ir po to dar mokyt kitus kažko…

 • Zosė 2016-03-09 06:25   91.187.185.51

  Dabar yra gera proga išnagrinėti STT veiklą, kokias partijas jie daugiausia purto, kiek bylų užvesta, kiek pabaigta. Ir reikalinga STT bei kitų teisėsaugos organų atsakomybė už savo veiksmus. O, tai apipila mėšlu žmogų, išsityčioja prieš visą Lietuvą. O, pasirodo, kad byla sufabrikuota, pagal politinių oponentų užsakymą. Kas atsakys už sulaužytus žmonių likimus?

 • Dangis 2016-03-09 01:45   78.60.26.213

  Gerb. Artūrai,
  Negaliu nepritart, kad teisėsaugos institucijos dažnai veliamos į politinius žaidimus. Tačiau teisybės dėlei reikia pasakyri
  1. Kriminalinės žvalgybos medžiaga prasidėjus ikiteisminiam tyrimui tampa ikiteisminio tyrimo medžiaga, o nebe kriminalinės žvalgybos (operatyvinio tyrimo)
  2. Sprendimą paviešinti ikiteisminio tyrimo (ne kriminalinės žvalgybos) medžiagą priima bylą tirinatis prokuroras, o ne, kaip šiuo, Jūsų minimu atveju, STT vadovas

  Tai kad oper. Veikla arba krim žvalgybinė veikla yra sovietinis reliktas ir seniai neatitinka demokratinės valstybės principų – jau atskira tema.

 • Vytautas 2016-03-08 21:51   78.61.38.237

  Druskininkų meras Malinauskas jau penkti metai yra Lietuvos Savivaldybių Asociacijos prezidentas. Apie tai stengiamasi delfio straipsneliuose neužsiminti. Malinausko pareigos taigi ir įpareigoja rūpintis bei atstovauti visų savivaldybių interesus su ministerijomis ir vyriausybės atstovais. Manau, kad skandalas su ministru Trečioku ir Gustu, konservatorių kiek įmanoma tyčia išpūstas, nors iš kaltintojų delfio straipsneliuose niekas negali nurodyti galimos žalos dydį valstybei ar mokesčių mokėtojams.
  Ne taip seniai buvo pora metų kuriama patologinė visuomeninę isterija, kad, atseit, RUSAI PUOLA, bet visuomenei klausytis tikrai atsibodo, tad dabar karšta NAUJIENA-,kad kokia baisiai korumpuota valdančiųjų socialdemokratų valdžia ir kokie niekingi pusgalviai Lietuvoje balsavo už ją…

 • trampampam 2016-03-08 20:39   90.218.42.5

  Manau išviešinti nutrauktų ikiteisminių tyrimų medžiagą yra gera praktika ir turi būti taikoma ateitytje. Ne linčo teismams o tiesiog visuomenei įvertinti ir padaryti išvadas per ateinančius rinkimus , kad ir kaip paviešintų pokalbių savininkams tai nepatiktų.

 • Katrė 2016-03-08 20:09   62.80.225.242

  Ar turėtume suprasti, kad išviešinant pokalbius ir perduodant situaciją svarstyti visuomenei Lietuvoje artėjame prie linčo teismo principų?

 • Milda 2016-03-08 19:54   78.56.163.255

  nieko blogo tų pokalbių paviešinime nematau, nes paviešinti pokalbiai ne apie ministerių apatinius ar anūkų bėdas, o su tarnybine veikla susiję klausimai ir, jei tie pokalbiai – nusikalstami, vadinasi reikia tempti juos į viešumą, o ne dangstyti užkulisinius susitarimus… dabar visi užsikabino už butkės nerišlių mikčiojimų – žinojo, pasakė, sužinojau, pranešė… juokas neima, nieks net nesuabejoja, meluoja čia jis ar ne, buvo taip iš tikrųjų ar ne, jau priimta už faktą… na ir ko norėti, kai viešoje erdvėje karaliauja būrėjai, ekstrasensai ir aiškiaregiai… gal baikit durninti žmones, nesam jau tokie buki avinai…

 • is peros 2016-03-08 18:54   83.181.71.172

  O Lietuvoje tuo klausimu beveik visiška tyla, išskyrus keletą sausų ir silpnų pyptelėjimų žiniasklaidoje. Lyg nebūtume Lenkijos kaimynai, lyg nepriklausytume Europos ir pasaulio bendruomenei, lyg tarybinių laikų Lietuvoje nebuvo spectarnybų su savais „Bolekais“. Jokių diskusijų, jokių ginčų, jokių argumentų ir kontrargumentų. Susidaro įspūdis, kad ši tema KAŽKAM yra nepatogi. Todėl ją reikia nutylėti. Keisčiausia, jog tyli tie, kuriems antikėgėbizmas, antikomunizmas yra politiniai arkliukai, kuriais jojama į kiekvienus rinkimus. „Mušk komunistą ir kėgėbistą!“, „Išlaisvinkim Lietuvą nuo sovietinio raugo“. Tokiais ir panašiais šūkiais dalį rinkėjų, tiesa, vis mažėjančią, patraukia mūsų konservatoriai.

  Man jų kova su tarybine praeitim niekada neatrodė nuoširdi ir, todėl, įtikinama. Mat dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, kaip ir aš, yra buvę komunistų partijos nariai. Ne vieną ir ne du pažįstu. Na, pavyzdžiui, Kęstutį Masiulį, Kazį Starkevičių, Arvydą Vidžiūną. Nuodėmė būtų pamiršti kovingąją ekskomjaunuolę Rasą Juknevičienę. Taigi, visuomenei nuostabą turėjo kelti tai, kad konservatoriai ekskomunistai manė turį moralinę teisę smerkti brazauskinius ekskomunistus… Tie patys žmonės mėgsta pašūkauti ir apie KGB. Šūkauti jie šūkauja, tačiau, kai reikia reaguoti į realius reiškinius, jie praranda regėjimo ir kalbėjimo dovanas. Deja, smarkiai manipuliuojamoje viešoje erdvėje tas konservatorių aklumas ir nebylystė lieka daugelio nepastebėti. Nors tai galėtų liudyti, kad tarp jų esama Bolekų.

  Visgi dalis žmonių jau senokai užduoda sau klausimą: kaip galėjo atsitikti, kad Valstybės saugumo departamento vadovu buvo paskirtas KGB rezervo karininkas Arvydas Pocius? Arba, kokios jėgos protegavo KGB rezervo karininko Antano Valiono paskyrimą Užsienio reikalų ministru? Koks buvo konservatorių vaidmuo šiuose paskyrimuose? Kodėl ši save antikomunistine ir antikėgėbistine jėga įvardijanti partija nekėlė šių paskyrimų klausimo politiniu lygmeniu ir kodėl taikstėsi su tais keistais paskyrimais juos įvykdžius?
  Viena iš versijų, paaiškinančių keistą konservatorių elgesį, yra didelė lietuviškų Bolekų įtaka tai partijai ir viešajam Lietuvos gyvenimui apskritai. Tą versiją patvirtina ir tai, kad konservatoriai tvirtai ir nuolat siekia kontroliuoti archyvinius šaltinius bei tokių institucijų kaip Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras veiklą.
  Nepaisant šios kontrolės, į viešumą nuolat patenka pakankamai gerai dokumentuota informacija apie žinomų asmenų, politinių lyderių bendradarbiavimą su KGB. Prie tokių priskirčiau duomenis apie galimą Vytauto Landsbergio bendradarbiavimą su tuometinėmis spectarnybomis, pasirašant Dėdulės slapyvardžiu.

  Keista, jog į šiuos duomenis V. Landsbergis niekaip nereaguoja. Pavyzdžiui, neduoda į teismą knygos „Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija“ autorės Rūtos Janutienės. Nors šiaip teismų jis nevengia. Tarkim dėl tvartelio. Juk geras vardas yra svarbiau nei tvartelis. Be to, tas geras vardas yra tapęs viešuoju reikalu.
  Minėti faktai sustiprina įspūdį, kad Lietuva, galbūt, turi savąjį Boleką, t.y. žmogų, kurį dalis visuomenės laiko nacionaliniu didvyriu, tačiau kyla rimtų klausimų dėl jo biografijos, vadinasi, ir dėl jo tikrųjų politinės veiklos motyvų. Tai, kad tas žmogus iki šiol turi didelę įtaką šalies politiniam gyvenimui, tokiems žmonėms kaip Dalia Grybauskaitė ir Gabrielius Landsbergis, verčia manyti, kad tikra tiesa apie jį yra ne tik įdomi, bet ir aktuali bei fundamentaliai svarbi. Ta tiesa yra valstybinės reikšmės reikalas. Tokį reikalą demokratinė šalis išspręstų. Ar tai pajėgi padaryti Lietuva, paaiškės netrukus.

  • past copy? 2016-03-08 21:58   78.61.38.237

   http://www.ekspertai.eu/ar-vlandsbergis-yra-bolekas

  • Emigraves 2016-03-08 23:11   84.203.5.188

   Lietuva senai padalinta i klanus,kurie gyvena kiekvienas savo pasaulyje,savo sferoje,saloje ir mano kad jie yra Lietuvos seimininkai.Valdzia Landsbergiui,Grybauskaitei ir kitiems nurove stoga,jie redenasi nuo kalno kaip vagonai be stabdziu.Ziurint i visa ta jovala,bet kuriam protingai mastanciam aiski siuos pigios komedijos pabaiga.Laikas turi negincijama savybe sustatyti viska i savo vietas,uz tevus atsako vaikai,uz senelius anukai,viskam savo laikas.Maistauti,reikalauti permainu ? Kam ? Kad tapti situacijos kaltininku ? As patarciau ramiai likti nuosali besredenanciu nuo kalnu vagonu ir nelisti ant begiu.Tegul bezdziones toliau laksto su granata be ziedo,tegul Landsbergis galvoja kad jis Lietuvos caras,tegul supuna ir krenta Lietuva ! Kuo greiciau si pigi parodija i valstybe uzsilenks,tuo visiems geriau bus.Ukrainos patriotai irgi ejo i Maidana permainu,dabar juos valdzia kuriai jie iskovojo kedes kaltina blogejancia ekonomine situacija Ukrainoje ( salyginis pavyzdis ).Jus norite iseiti i aikste tuo paties ? As ne.Lietuvos jau neisgelbeti,jie perzenge savo Rubikona ir guli komoje,juoje neliko ka gelbeti.

 • Kamara 2016-03-08 18:49   86.100.115.25

  Lietuvos nelaimė, kad visos valdžios yra godžios, savanaudės. Prezidentė, kuri nusprendė dalyvauti valdžios perėmime, t.y. padėti liberalams ir konservatoriams perimti valdžios vairą, politinių skandalų pagalba, galima pavadinti politine padugne. Šalies tragedija, kai valdžia priklauso moralei degradavusiai politikei.

  • VtB 2016-03-08 21:38   78.62.15.70

   Gerbiamoji,visu valstybių valdžios-godžios ir savanaudės…Valdžia niekada nepadarys del žmoniu daugiau-darys tik tiek,kad išsilaikytų valdžioje.Tą-tik tiek-apsprendžia žmonių savigarba…Galima kaltint valdžią,Prezidentę,bet reik suvokti,kad jie savo darbą SAU-atlieka gerai.Belieka tik mums parodyti,kad ir mes norim gerai gyventi SAU-ne tik mes Tėvynei,bet ir Tėvynė mums…

 • Nelė 2016-03-08 18:35   5.20.161.42

  Nesuprantu niekaip, kodėl to E. Gusto nieks neužlaužia – jis vis praslysta. Mano nuomone, jis tyliai tyliai rausia…


Komentuoti galima trisdešimt dienų nuo straipsnio paskelbimo.

Komentuoti

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

M