Į viršų

Europos Komisija dėl pabėgėlių inicijavo dvi pažeidimo procedūras prieš Lietuvą

2015-09-23 17:30
Flickr/CEMarking.TV

Europos Komisija paskelbė inicijavusi dvi pažeidimo procedūras prieš Lietuvą, kuri delsia perkelti Europos Sąjungos direktyvas dėl pabėgėlių į nacionalinę teisę.

„Europos Komisija tam, kad užtikrintų tos prieglobsčio sistemos veikimą, šiandien pradėjo 40 pažeidimo procedūrų, tarp jų yra dvi pažeidimo procedūros prieš Lietuvą, kadangi Lietuva nėra pranešusi dėl dviejų direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę“, – BNS sakė Europos Komisijos atstovas spaudai Giedrius Sudikas.

Pasak jo, Lietuva šias direktyvas turėjo perkelti ir apie tai Europos Komisiją informuoti iki liepos 20 dienos. Viena direktyva apima tarptautinės apsaugos žmonėms suteikimo ir panaikinimo bendrą tvarką, kuri nustato procedūras ir taisykles, kada suteikiama tarptautinė apsauga pabėgėliams, kada ji gali būti atšaukiama, kaip ji suteikiama įvairiose teritorijose.

Antroji direktyva yra dėl tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo normų, nustatant minimalius pabėgėlių priėmimo standartus.

„Europos Sąjunga savo teisės aktuose yra įtvirtinusi bendrą prieglobsčio sistemą ir tam, kad ta sistema veiktų, Europos Sąjungos šalys tuos teisės aktų reikalavimus turi perkelti į nacionalinę teisę“, – nurodė G.Sudikas.

„Lietuvai išsiųsti du oficialūs pranešimai dėl Europos Komisijos neinformavimo, ar Lietuva perkėlė tas dvi direktyvas ir kaip jas perkėlė“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus teigimu, dvi minėtos direktyvos jau yra perkeliamos – jos apima Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurioms po pateikimo praėjusią savaitę pritarė Seimas.

„Viskas yra Seime. Tikrai nėra ko jaudintis, mums tereikės parašyti paaiškinimą, kokioje stadijoje yra priėmimas, kad netrukus priimsime ir viskas tuo baigsis“, – BNS sakė viceministras.

Jis teigė, kad Europos Komisijos raštų dėl pažeidimo procedūrų inicijavimo kol kas nėra gavusi.

Perspėjimai, kad vėluojama perkelti direktyvas dėl pabėgėlių, iš viso bus pasiųsti 19-ai šalių: Prancūzijai,Vokietijai,Austrijai, Belgijai, Bulgarijai, Čekijai, Estijai, Ispanijai, Graikijai, Kiprui, Latvijai, Lenkijai, Liuksemburgui, Maltai, Rumunijai, Slovėnijai, Švedijai ir Vengrijai.

Europos Sąjunga susiduria su didžiausia migracijos krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Šiemet Viduržemio jūrą perplaukė jau daugiau negu 500 tūkst. žmonių, o beveik 3 tūkst. žuvo arba dingo pakeliui.

Pagal kelias Europos Sąjungos perskirstymo programas, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 asmenis iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Baltic News Service Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Kitos naujienos

2016-05-31 22:10

Čia aš – A.Račas: atsiprašau, kad mums nepavyko 97

Prieš beveik pusantrų metų pirmajame savo komentare faktai.lt rašiau: “visada tikėjau, kad yra niša žiniasklaidos priemonei, kuri pirmenybę teikia faktams ir faktais pagrįstai analizei. Niekada neabejojau, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kurie skaitytų tokią žiniasklaidos priemonę, nes jų interesai ir…

2016-05-31 22:02

D. Mockus: man uždrausta bendrauti su R. Kurlianskiu

Koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus sako negalėjęs iš viceprezidento Raimondo Kurlianskio išgirsti paaiškinimų dėl teisėsaugos pateiktų įtarimų – jiems uždrausta bendrauti. „Man uždrausta su juo kalbėti. Jis pasirašo popierius, kad negali bendrauti, bet mes abu negalim bendrauti. Bendravimas uždraustas,…

2016-05-31 19:19

E. Jankevičius atsistatydino ir sako apskritai nedalyvausiąs Seimo rinkimuose

Iš vidaus reikalų viceministro pareigų pasitraukęs Elvinas Jankevičius sako apskritai nedalyvausiąs Seimo rinkimuose. „Apskritai rinkimuose nedalyvausiu“, – BNS antradienį sakė E.Jankevičius. Anksčiau antradienį socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas BNS teigė, kad E.Jankevičius nedalyvaus parlamento rinkimuose su Socialdemokratų partija. Pasak vidaus reikalų…

2016-05-31 18:25

„MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis išėjo į laisvę

Politikų papirkimu įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis po 20 dienų trukusio suėmimo antradienio pavakarę paleistas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo. R.Kurlianskis laisvę atgavo, teismui atmetus prokurorų prašymą pratęsti jo suėmimo terminą. Teismas antradienį R.Kurlianskiui skyrė namų areštą dviem mėnesiams…

2016-05-31 18:19

Buvęs Vilniaus vicemeras ir Seimo narys E. Lementauskas korupcijos byloje buvo nuteistas pagrįstai, patvirtino teismas

Buvęs Seimo narys ir buvęs sostinės vicemeras Evaldas Lementauskas pagrįstai buvo pripažintas kaltu ir nuteistas lygtine bausme korupcijos byloje, antradienį patvirtino Vilniaus apygardos teismas. Buvęs politikas buvo nuteistas dar 2014 metų vasarį, tačiau nuteistasis nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos teismui ir…

2016-05-31 18:05

Lietuva dvigubai viršija ES vidurkį dėl mirčių nuo perdozavimo

Lietuva dvigubai viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį dėl mirčių perdozavus narkotinių medžiagų. Blogiausia padėtis – Estijoje. Užpernai Lietuvoje milijonui teko 44,4 atvejo arba iš viso 87 mirtys dėl narkotikų perdozavimo. Šie rodikliai skaičiuojami 15-64 metų gyventojų grupėje. Tuo metu ES…

2016-05-31 17:33

Politinė taryba: sprendimas dėl PVM lengvatų – rudenį, bus didinamas NPD

Premjerui siūlant jau nuo spalio įvesti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą mėsai, o kai kuriems politikams – sumažinti PVM tarifą iki 18 proc., politikai dėl šio mokesčio lengvatų svarstymų grįš tik rugsėjį. Tačiau jie sutarė, kad neapmokestinamųjų pajamų (NPD) dydis…

2016-05-31 17:26

Seime iriasi griežtesnė įmonių obligacijų leidimo ir platinimo tvarka

Seime skinasi kelią naujos kapitalo rinkos priemonės – griežtesnė įmonių obligacijų platinimo tvarka. Siūlomos naujos procedūros, kurias turės įveikti įmonės, ketinančios išleisti obligacijų. Už balsavus 74-iems ir susilaikius 7-iems Seimo nariams, antradienį po svarstymo Seimas