Į viršų

Eurovizijos dainų konkursui sunkiai pavyksta taikyti politikos draudimą

2016-05-12 14:18

Gali suokti apie meilę be atsako, šokti su nežabota aistra ar būdamas vyru rengtis moteriškais drabužiais, tik nekalbėk apie politiką – tokia yra Eurovizijos dainų konkurso taisyklė.

Organizatoriai sako, kad ši metinė kičo šventė, kurią žiūri beveik 200 mln. televizijos žiūrovų dešimtyse valstybių, yra skirta gerai praleisti laiką, o ne daryti politinius pareiškimus. Vis dėlto ilgai netruko, kol taisyklė „jokios politikos“ šiemetiniame konkurse Stokholme buvo pažeista.

Per antradienio pusfinalį – pirmąjį iš dviejų, rengiamų prieš šeštadienio finalą, – Armėnijos dainininkė Iveta Mukučian mojavo Kalnų Karabacho – separatistinio regiono, kuris oficialiai priklauso Azerbaidžanui, bet yra kontroliuojamas vietos etninių armėnų pajėgų, – vėliava.

„Tik noriu taikos prie mūsų sienų“, – po šou spaudos konferencijoje sakė I.Mukučian.

Konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga (ETS) sakė, kad aptars incidentą su Armėnijos delegacija.

„Atsižvelgiant į tebesitęsiančią įtampą ir nestabilumą regione, tai galima suprasti kaip politinį gestą“, – sakoma ETS pareiškime.

Prieš šiemetinį konkursą ETS perspėjo atlikėjus ir jų gerbėjus nenaudoti vėliavų kaip politinių įrankių.

Bendra taisyklė yra ta, kad leidžiamos tik dalyvaujančių šalių ir kitų visateisių Jungtinių Tautų (JT) narių vėliavos. Išimtis taikoma dviem ne valstybių vėliavoms: Europos Sąjungos vėliavai ir vaivorykštinei gėjų vėliavai, bet tik tol, kol jos nenaudojamos politiniu būdu.

„Kalbama apie tai, kaip mojuoji vėliava ir kada mojuoji vėliava, ir kiek vėliavų mojuojama tuo pačiu metu“, – sakė EBU atstovas Dave’as Goodmanas (Deivas Gudmanas).

Pernai per konkursą, kuris vyko Austrijoje, vaivorykštės vėliava buvo ypač aktyviai mojuojama per Rusijos atstovės pasirodymą – taip tikriausiai buvo protestuojama prieš šios šalies poziciją gėjų teisių atžvilgiu.

Prieš šiemetinį konkursą Eurovizijos pareigūnai sulaukė kritikos, kai internete netyčia atsidūrė vidaus dokumentas su draudžiamų vėliavų pavyzdžiais, tarp jų – Baskijos, Kosovo, palestiniečių ir kitomis vėliavomis, taip pat – juoda „Islamo valstybės“ vėliava.

Kai kurie gerbėjai įsižeidė, kad jų regionai ir teritorijos minimi drauge su ekstremistais, ir konkurso pareigūnai greit atsiprašė, nurodydami, kad nedarė jokių palyginimų.

„Tai buvo tik patarimai“, – sakė D.Goodmanas.

Tačiau neigiamos reakcijos tai nesustabdė.

Joe Woolfordas (Džo Vulfordas), vienas iš Britanijai atstovaujančio dueto „Joe and Jake“ narių, yra velsietis. Norvegijai atstovauja samių kilmės Agnete Johnsen (Agnetė Jonsen). Jų gerbėjai pareikalavo teisės mojuoti Velso ir samių vėliavomis.

Praėjusią savaitę ETS sutiko sušvelninti vėliavų politiką ir leisti „dalyvių šalių, regionų ir vietos vėliavas“. Ji taip pat pažadėjo „tolerantiškesnę prieigą dėl kitų vėliavų, kol auditorija gerbs nepolitinį Eurovizijos dainų konkurso pobūdį“.

Politikos draudimas galioja ir dainų žodžiams, ir šiemet Eurovizijos pareigūnai kreipė ypatingą dėmesį į Ukrainos atstovę.

Savo dainoje „1944“ Jamala (Džamala) pasakoja apie Krymo totorių, tarp jų – savo prosenelės, vargus, kai juos tais metais sovietų valdžia deportavo į centrinę Aziją.

Šis niūrus klausimas išsiskiria tarp 42 dalyvių, kurių dauguma ėmėsi paprastesnių temų, tokių kaip meilė ir troškimas, kurias papildo technoritmai, besisukantys šokėjai, pirotechnika ir užburianti skaitmeninė grafika.

Jamalos daina prasideda angliškais žodžiais „Kai ateina svetimi, jie ateina į jūsų namus, jie išžudo jus visus ir sako „Mes nekalti“.

Dėmesio sutelkimas į Krymą, kurį 2014 metais Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo, gali būti laikomas Maskvos užsipuolimu, bet Jamala tvirtina, kad jokios politinės potekstės nėra.

„Asmeniškai man muzika turi kalbėti apie jausmus. Politika jausmų neturi“, – sakė ji AP.

Konkurso pareigūnai su tuo sutiko ir sakė, kad dainoje užsimenama veikiau apie istoriją, o ne apie politiką, ir leido ją atlikti.

Dainas, kurios laikomos pernelyg politinėmis, gali būti uždrausta atlikti per konkursą. Taip, pavyzdžiui, nutiko 2009-aisiais, mažiau nei metai po trumpo Gruzijos ir Rusijos karo, kai Gruzijos daina „We Don’t Wanna Put In“ buvo atmesta dėl numanomo ironizavimo iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Pernai Armėnija galėjo dalyvauti tik pakeitusi savo dainos pavadinimą iš „Don’t Deny“ į „Face the Shadow“. Vertintojai nusprendė, kad ankstesnį pavadinimą galima interpretuoti kaip užuominą apie armėnų žudymą turkų Osmanų imperijoje 1915 metais, kuris, Turkijos teigimu, nebuvo genocidas.

Kartais šis dainų konkursas įgauna politinį atspalvį vien dėl to, kur vyksta, kaip 1969 metais, kai Austrija jį boikotavo todėl, kad jis vyko Ispanijoje, kurią tuo metu valdė diktatorius generolas Francisco Franco (Fransiskas Frankas).

Konkurso laimėtojas išaiškinamas visų dalyvaujančių šalių balsavimu, o tai, kaip kai kas tvirtina, suteikia jam politinę dimensiją, nes kaimyninės šalys dažnai skiria viena kitai aukščiausius balus. Kiti sako, kad tokį apsikeitimą taškais lemia ne politika, o panašus muzikinis skonis.

Vienas šiemetinio šou prodiuserių Christeris Bjorkmanas (Kristeris Bjorkmanas) sakė, kad Eurovizijoje svarbiausia džiaugsmas.

„Svarbu tik tai, – sakė jis, – kad žmonės susirenka ir kad mes susitinkame kaip draugai, o visa kita paliekame už durų“.

19-metė Zoe Straub (Zoi Štraub), kuri atstovauja Austrijai su prancūziška daina, sakė norinti, kad dėl jos muzikos tiesiog „žmonės jaustųsi laimingi“. Politika esanti ne jai.

„Todėl, kad aš svajotoja, – sakė Z.Straub. – Ir visa, ko noriu, yra taika ir laimė, ir visa kita“.

Baltic News Service Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Kitos naujienos

2016-05-31 11:23

Lenkija iš naujo pradėjo procedūrą dėl režisieriaus Polanski ekstradicijos JAV

Lenkija antradienį iš naujo pradėjo procedūrą dėl „Oskaru“ apdovanoto kino režisieriaus Romano Polanski (Romano Polanskio) ekstradicijos į Jungtines Valstijas, siekiančias paskirti jam nuosprendį byloje dėl neleistinų lytinių santykių su nepilnamete prieš beveik keturis dešimtmečius. Teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro (Zbignevas Ziobras)…

2016-05-29 13:49

Vilniuje baigiasi „Poezijos pavasaris“

Sekmadienį renginiu sostinės Vilniaus universiteto M.K.Sarbievijaus kieme baigiamas kasmetinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Baigiamajame „Poezijos pavasario“ vakare tradiciškai eiles skaitys įdomiausi Lietuvos poetai ir svečiai. Per dvi savaites vykusį poezijos festivalį surengta pusantro šimto renginių Lietuvoje ir užsienyje, pranešė Rašytojų…

2016-05-29 13:01

Johnny Deppas su roko grupe koncertuodamas Portugalijoje atsakė į žmonos kaltinimus smurtu

Johnny Deppo (Džonio Depo) advokatai atmetė skyrybų paprašiusios jo žmonos kaltinimus dėl smurto ir pavadino juos paprasčiausiu pinigų vaikymųsi. J.Deppas penktadienį buvo Lisabonoje, rengėsi naujausiam „Hollywood Vampires“ roko koncertui, kai jo žmona Amber Heard (Amber Herd), kuri pirmadienį paprašė skyrybų…

2016-05-28 17:59

Italų teatro aktorius ir režisierius Giorgio Albertazzi mirė būdamas 92 metų

Italų teatro ir kino aktorius bei režisierius Giorgio Albertazzi (Džordžas Albertacis), pagarsėjęs imperatoriaus vaidmeniu pjesėje, sukurtoje pagal knygą „Adriano memuarai“ (Mémoires d’Hadrien), mirė savo gimtajame Toskanos regione, būdamas 92 metų. Jo šeima ir Italijos premjero Matteo Renzi (Matejo Rencio) biuras…

2016-05-27 22:33

Geriausiems kino kūrėjams dalijamos „Sidabrinės gervės“

Penktadienio vakarą Vilniuje išdalinti devintųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ apdovanojimai. Daugiausia apdovanojimų pelnė filmas „Ramybė mūsų sapnuose“ – jo kūrėjai gavo penkias statulėles. Šarūno Barto režisuotas filmas pripažintas geriausiu metų ilgametražiu vaidybiniu filmu, o šio filmo režisierius taip pat gavo…

2016-05-27 10:26

Venecijos architektūros bienalėje atidaromas Baltijos paviljonas

Penktadienį Venecijos architektūros bienalėje pirmą kartą atidaromas jungtinis Estijos, Latvijos ir Lietuvos projektas – Baltijos paviljonas. Baltijos paviljono atidarymas – tai istorinis įvykis ne tik pirmą kartą Venecijos architektūros bienalėje dalyvaujančiai Lietuvai, bet ir visoms Baltijos šalims, kurios pirmą kartą…

2016-05-26 19:21

Vilniuje prasidėjo folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, prasidėjo tarptautinis folkloro festivalis „ Skamba skamba kankliai“. „Sveikinu visus šventės dalyvius ir brangius svečius, atvežusius geriausią dovaną– savo tautos kūrybą. Atraskime vieni kitus per autentišką dainą, per muziką ir šokį. Puoselėkime senąsias tradicijas ir…

2016-05-26 08:05

Vilniuje prasideda folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Festivalio atidarymo koncertas pavadintas „Skumba skumba kunkliai”, jame dalyvaus folkloro ansambliai „Jorė“, „Viršulis”, „Virvytė”, VISI, „Trys keturiose“, „Kūlgrinda“, „Radasta“, taip pat užsienio svečiai. Lietuvos teatro, muzikos ir kino…

2016-05-23 15:25

Adele pasirašys 131 mln. dolerių vertės kontraktą

Adele (Adel), kaip pranešama, turi pasirašyti 131 mln. dolerių (116 mln. eurų, 90 mln. svarų) vertės kontraktą su „Sony Music“. Teigiama, kad „Rolling in the Deep“ atlikėja turi pereiti iš dabartinės savo įrašų kompanijos „XL Recordings“ į „Sony Music“, ir…

2016-05-23 10:03

Kanų apdovanojimą laimėjęs Loachas užsipuola ES taupymo politiką

Britų režisierius Kenas Loachas (Kenas Loučas), sekmadienį pelnęs Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“, piktai užsipuolė taupymo ekonomiką, kuri pasak jo, privedė Europos Sąjungą (ES) iki „beveik katastrofos“. Atsiimdamas apdovanojimą, žilaplaukis K.Loachas iškėlė kumščius į orą ir pasakė, jog viliasi,…

2016-05-22 22:38

Britų režisierius Kenas Loachas laimėjo Kanų „Auksinę palmės šakelę“ už juostą apie skurdo gėdą

Britų režisierius Kenas Loachas (Kenas Loučas) sekmadienį laimėjo 69-ojo Kanų festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už savo jaudinančią dramą „Aš, Danielius Bleikas“ (I, Daniel Blake) apie skurdo gėdą taupymo politikos vajaus apimtoje Europoje. Kairiųjų pažiūrų režisierius, kuriam kitą mėnesį sueis 80…

2016-05-22 18:20

Kanų kino festivalį gali laimėti režisierė su vokiška komedija

Linksma vokiška komedija laikoma favorite sekmadienį laimėti Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ ir jei taip tikrai įvyks, jos režisierė bus tik antra moteris, pelniusi šį prestižinį apdovanojimą. Jeigu, kaip prognozuoja kritikai, Berlyne gyvenanti Maren Ade (Maren Adė) triumfuos su…

2016-05-22 14:13

Elvis gitara aukcione Niujorke parduota už 334 tūkst. dolerių

Gitara, kurią Elvis Presley (Elviui Presliui) 1969 metais padovanojo tėvas, šeštadienį už 334 tūkst. dolerių buvo parduota aukcione Niujorke, kurio metu taip pat buvo nupirkta Michaelo Jacksono (Maiklo Džeksono) liemenė, už 256 tūkst. dolerių. Teigiama, kad Vernonas Presley (Vernonas Preslis)…

2016-05-21 08:40

Lietuvos muziejuose – naktinės ekskursijos ir parodos

YŠeštadienį daugumoje šalies muziejų rengiama tradicinė Muziejų naktis, kai iki vidurnakčio bus galima nemokamai apžiūrėti ekspozicijas, sudalyvauti išskirtinėse ekskursijoje, renginiuose. Planuojama, kad Lietuvos muziejai duris nemokamam lankymui atvers šešioms valandoms – nuo 18 iki 24 valandos. Šiemet kaip Muziejų nakties…

2016-05-21 08:08

Gatvės muzika skambės Lietuvoje, Ukrainoje ir Armėnijoje

Šeštadienį beveik keturiose dešimtyse Lietuvos, Ukrainos ir Armėnijos miestų vyks Gatvės muzikos dienos renginiai. Muzikos garsuose paskęs 18 Lietuvos miestų ir miestelių, tiek pat miestų Ukrainoje bei Armėnijos sostinė Jerevanas, pranešė organizatoriai. Šiemet Lietuvoje vyksianti Gatvės muzikos diena – jubiliejinė,…

2016-05-20 17:13

Kanų kino festivalį sukrėtė kruvinas trileris apie manekenes kanibales

Valgyti ar būti suvalgytam – tokią žinią siunčia naujas filmas „Neoninis demonas“ (The Neon Demon), vaizduojantis manekenių kanibalių pasaulį, ypač viena jo lesbietiška nekrofilijos scena, sukrėtė Kanus ir buvo garsiausiai nušvilptas per šių metų kino festivalį. Filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį…

2016-05-20 15:50

Švedijos televizija atsiprašė dėl Eurovizijos leidinyje klaidingai nurodytos D. Montvydo tautybės

Švedijos visuomeninė televizija SVT atsiprašė dėl Eurovizijos dainų konkursui skirtame leidinyje neteisingai nurodytos Lietuvos atstovo Donato Montvydo tautybės. Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas atsiprašymą gavo po to, kai kreipėsi į Švedijos transliuotoją ir atkreipė dėmesį į klaidingą informaciją, ragindamas ateityje…

2016-05-19 18:18

Maskvoje rastos 59 skulptūros iš prieškario Berlyno kolekcijos

Beveik 60 skulptūrų, kurios prieš Antrąjį pasaulinį karą priklausė Berlyno muziejams, aptikta Maskvos valstybiniame Aleksandro Puškino vaizduojamojo meno muziejuje. Prūsijos kultūros paveldo fondas, prižiūrintis Berlyno valstybinius muziejus ketvirtadienį pareiškė, kad pirmiausia pernai buvo atpažintos Italijos renesanso skulptūros ir fragmentai, o…

2016-05-19 17:01

Panevėžio J. Miltinio teatre – vėl direktoriaus ir aktorių konfliktas

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vėl įsiplieskė konfliktas:nepatenkinti naujojo direktoriaus Lino Marijaus Zaikausko sprendimais teatrą paliko keliolika jaunų aktorių. Vytauto Anužio ir Veltos Anužienės kurso aktoriai, kurių vizitine kortele spėjo tapti spektaklis pagal kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus ir rašytojo Kazio Sajos…

2016-05-19 14:19

Danielis Craigas galutinai atmetė pasiūlymą vėl suvaidinti Džeimsą Bondą 2

Britanijos kino žvaigždė Danielis Craigas (Danielis Kreigas) atmetė 68 mln. svarų (87,8 mln. eurų) vertės kontraktą dar kartą suvaidinti superšnipą Džeimsą Bondą. 48 metų aktorius šį vaidmenį yra sukūręs 2006 metų filme „Casino Royale“, 2008-ųjų „Paguodos kvante“ (Quantum of Solace),…

2016-05-17 13:53

M. K. Čiurlionio dailės muziejus dovanų gavo J. Rimšos paveikslų

Tarptautinės muziejų dienos proga viešoji įstaiga „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondas paskelbė Nacionaliniam M.K.Čiurlionio dailės muziejui dovanojantys septynis tapytojo Jono Rimšos kūrinius bei kelias dešimtis dailininko rašytų laiškų. Paveikslai, kaip ir laiškai, į Lietuvą atkeliavo iš Pietų…

2016-05-16 09:03

Būdama 92-ejų mirė paskutinė „Kasablankos“ aktorė

Prancūzų aktorė Madeleine LeBeau (Madlen Lebo), paskutinis dar gyvenęs „Kasablankos“ (Casablanca) aktorių komandos narys, mirė, sekmadienį pranešė jos šeima. Jai buvo 92-eji, ji mirė gegužės 1 dieną. M.LeBeau tame klasika tapusiame 1942 metų filme vaidino Ivoną, pamestą Humphrey Bogarto (Hamfrio…

2016-05-15 17:00

Vilniuje prasideda 52-asis Poezijos pavasaris

Vilniuje sekmadienį prasideda dvi savaites truksiantis kasmetinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje sekmadienio pavakarę festivalio pradžią skelbs poetai Henrikas Čigriejus, Aidas Marčėnas, Giedrė Kazlauskaitė. „Festivalyje bus daug tradicinių renginių:naktiniai skaitymai rašytojų sąjungos kieme, Užupio kavinėje. Bus važinėjama…

2016-05-15 16:30

Eurovizijos komisijos narys J. Bareikis: Rusijos pasirodymas buvo pernykščio švedų pasirodymo kopija 6

Mažiausiai balų Rusijos atlikėjui Eurovizijoje skyręs Lietuvos nacionalinės žiuri komisijos narys, dainininkas Vidas Bareikis sako, kad komisija balsavo individualiai, o jam pačiam Rusijos pasirodymas priminė pernykščio nugalėtojo iš Švedijos kompoziciją. „Komisijos bendro sprendimo negali būti, nes pagal nuostatus balsuojama individualiai…

2016-05-15 13:41

D. Montvydas džiaugiasi patekęs į Eurovizijos geriausiųjų dešimtuką

Lietuvos atlikėjas Donny Montell (Donatas Montvydas) džiaugiasi Eurovizijos dainų konkurse užimta 9-ąja vieta. „Esu labai laimingas (…) . Top 10 visada buvo mūsų galvoje“, – LRT radijui Stokholme sakė D.Montvydas. Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas džiaugiasi, kad tai antras aukščiausias…

2016-05-15 11:55

Džiūgaujanti Ukraina sveikina „neįtikėtiną“ Eurovizijos pergalę

Džiūgaujanti Ukraina sekmadienį naktį sveikino „neįtikėtiną“ Eurovizijos pergalę, kurią pasiekė jų šalies atstovė Susana Jamaladinova (Susana Džamaladinova) su daina „1944“, kalbančią apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. „Taip!!!, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Ukrainos vadovas. – Neįtikėtinas atlikimas ir pergalė!…

2016-05-15 11:00

Lietuvos komisija Rusijai Eurovizijoje skyrė paskutinę vietą

Lietuvos komisija Eurovizijos dainų konkurse Rusijai skyrė paskutinę vietą, rodo sekmadienį paskelbti rezultatai. Lietuvos televizijos žiūrovai Rusijos atlikėjui buvo palankesni – pagal balsavimus telefonu Sergejus Lazarevas liko trečioje pozicijoje po Latvijos ir Ukrainos. Prasčiausiu balu Rusijos atstovą įvertino keturi iš…

2016-05-15 08:00

Jamala: Ukrainos Krymo totorė su šiurpia šeimos istorija 2

„Kai ateina svetimi, jie ateina į jūsų namus, jie išžudo jus visus ir sako „Mes nekalti, nekalti“, – tokiais šiurpiais žodžiais prasideda karo draskomos Ukrainos atstovės daina, su triumfu nugalėjusi šių metų Eurovizijos konkursą, kuris šiaip jau labiau asocijuojasi su…

2016-05-15 07:53

Ukrainos atstovė Susana Jamaladinova laimėjo Eurovizijos dainų konkursą

Stokholme šeštadienį vykusį 61-ąjį Eurovizijos dainų konkursą laimėjo Ukrainos atstovė Susana Jamaladinova (Susana Džamaladinova) su melancholiška daina „1944“, kurioje kalbama apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. Surinkusi 534 balus, kuriuos jai skyrė šalių dalyvių nacionalinės komisijos ir SMS žinutėmis balsavę…

2016-05-15 07:48

D. Montvydas Eurovizijos finale užėmė 9 vietą

Eurovizijos dainų konkurso finale Švedijos sostinėje Stokholme sekmadienio naktį Lietuvos atlikėjas Donny Montell (Donatas Montvydas) užėmė 9vietą. D.Montvydas, pasirodęs su daina „I’ve Been Waiting For This Night“, šįkart buvo įvertintas geriau, nei 2012-aisiais, kuomet konkurso finale dainavo Azerbaidžano sostinės Baku…

2016-05-14 22:13

Utenos rajone atidengtas stogastulpis poetui ir vertėjui A. Nykai-Niliūnui

Utenos rajone, Nemeikščių kaime šeštadienį atidengtas stogastulpis lietuvių išeivijos poetui ir vertėjui AlfonsuiNykai-Niliūnui. Kaip BNS sakė idėjos sumanytojas, Nemeikščių kaimo bendruomenės tarybos narys Algimantas Katinas, įamžinti poeto, gyvenusio vienkiemyje už Nemeikščių kaimo, atminimą nuspręsta pernai, po jo mirties. „Žinojome apie…

2016-05-14 17:35

Kanų festivalyje – Spielbergo „Didelio draugiško milžino“ premjera

Nekantriai lauktas Holivudo režisieriaus Steveno Spielbergo (Stiveno Spilbergo) filmas visai šeimai „Didelis draugiškas milžinas“ (The BFG) šeštadienį bus pirmąkart parodytas Kanų kino festivalyje; jo premjerai Kruazeto bulvare vadovaus pats kino kūrėjas. Legendinis Holivudo režisierius po savo 1982 metais išleistos juostos…

2016-05-14 08:00

Prieš Eurovizijos finalą Lietuvos ambasadorius džiaugiasi entuziazmo banga

Švedijos sostinėje Stokholme šeštadienį vyks Eurovizijos dainų konkurso finalas, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas Donatas Motvydas. D.Montvydas dainą „I’ve Been Waiting For This Night“ atliks šešioliktas, dėl geriausios dainos titulo finale varžysis 26 atlikėjai. Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas BNS…

2016-05-13 11:19

Lažybininkai D. Montvydo prie Eurovizijos favoritų nepriskiria

Lažybų bendrovės Lietuvos atstovo Eurovizijos dainų konkurse Donato Montvydo prie favoritų nepriskiria. „TopSport“ lietuviui prognozuoja 18-26 vietas, o „TonyBet“ – 16-18 vietas. „Unibet“ lažybininkai mano, kad Lietuva užims 24 vietą, „OlyBet“ numato 18-20 vietas. Pastaroji lažybų bendrovė, kaip ir antrojo…

2016-05-13 07:59

D. Montvydas Eurovizijos finale pasirodys šešioliktas

Eurovizijos dainų konkurso finale šeštadienį Lietuvos atstovas Donatas Montvydas pasirodys šešioliktas, penktadienį paskelbė renginio organizatoriai. Dėl geriausios dainos titulo Švedijos sostinėje Stokhome varžysis 26 atlikėjai. D.Montvydas su daina „I’ve Been Waiting for This Night“ antrajame pusfinalyje ketvirtadienį atsidūrė tarp dešimties…

2016-05-12 12:48

Septyniolika įdomių faktų apie lietuvius Eurovizijoje

Lietuvos atstovas ketvirtadienį septynioliktąjį kartą lips ant Eurovizijos scenos. Naujienų agentūra BNS pateikia septyniolika įdomių faktų apie lietuvius šiame tarptautiniame dainų konkurse. * Nuo 1994-ųjų su pertraukomis Lietuvai atstovavo 16 atlikėjų ir grupių, 11 kartų dainos skambėjo konkurso finaliniame etape.…

2016-05-12 10:29

Eurovizijos dalyviai, kurių pasirodymus verta pamatyti

Kas šiemet gegužės 14 dieną Stokholme laimės Eurovizijos dainų konkursą? Iš 42 dalyvių 26 šalių atstovai šeštadienį susikaus 2016-ųjų Eurovizijos finale arenoje „Globe Arena“. Švedija ir dar 25 valstybės, tarp jų – „didysis penketas“ Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Italija ir Jungtinė…

2016-05-12 09:15

Johny Deppas vaidins juostoje apie buvusį TVF vadovą Straussą-Kahną

Holivudo žvaigždė Johnny Deppas (Džonis Depas) ir prancūzų aktorė Marion Cotillard (Marion Kotijar) vaidins kino juostoje, kurios siužetą įkvėpė skandalas, išvertęs iš posto buvusį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovą Dominique’ą Straussą- Kahną (Dominiką Strosą-Kaną). Filmas „The Libertine“, kurį režisuos Brettas…

2016-05-12 08:13

„Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovas D. Montvydas

Ketvirtadienį vyksiančiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovas Donatas Montvydas. Konkurse Donny Montello sceniniu vardu dalyvausiantis lietuvis pusfinalyje Švedijos sostinėje Stokholme pasirodys devintuoju numeriu ir atliks dainą „I‘ve Been Waiting for This Night“. Didysis „Eurovizijos“ finalas vyks gegužės 14-ąją. Lietuvos…

2016-05-11 18:46

Po Klaipėdą turistai galės važiuoti karietomis

Vasarą turistai ir vėl galės mėgautis karietų pramoga Smiltynėje bei Klaipėdos senamiestyje, pranešė savivaldybė. Klaipėdos savivaldybės Nuolatinė vežėjų kinkomuoju transportu (karietomis) atrankos organizavimo ir vykdymo komisija trečiadienį nusprendė, kad keturios karietos atitinka nuostatus ir gali teikti paslaugas. Sutvarkius formalumus, jau…

M